הירוקים הפסידו 76-83 לירושלים בגמר ליגת ווינר סל

לאחר שעשו היסטוריה והיו לקבוצה הראשונה שמדיחה מהמקום השמיני את המוליכה, בסדרת רבע גמר ולאחר ניצחון ענק על מכבי תל אביב בחצי הגמר, הירוקים הגיעו שוב להיכל מנורה מבטחים, למשחק אחד על צלחת האליפות מול הפועל ירושלים. המשחק החל בצורה מאוד מפוזרת, כאשר ורגאס היה מאוד דומיננטי בצד הירוק ודייסון היה דומיננטי אצל האדומים.קינזי היה זה שקבע את תוצאת הרבע הראשון על יתרון ירוק של 13-14. הרבע השני כבר נראה אחרת והקבוצות השתחררו. הירוקים פתחו טוב מאוד והגדילו קצת את ההפרש, אך העסק התחמם ו-ורגאס קיבל טכניות שסיבכה אותו בבעיית עבירות מהירה. ירושלים החלו להשתלט על המשחק ולחזור לעניינים, כאשר דייסון היה מעולה, יחד עם ג'רלס והאוול ומנגד מנדז-ולדז ו-ורגאס היו דומיננטיים בירוק. להפסקת המחצית הקבוצות ירדו בשוויון 41-41.

את הרבע השלישי האדומים פתחו טוב יותר והיו חדים הרבה יותר בהתקפה. דייסון קלע עוד שתיים, למרות שהודבקה לו עבירה שלישית מהירה ויחד עם שאר שחקני ירושלים הם השתלטו על המשחק ועלו ליתרון דו ספרתי. ורגאס ו-וורקמן ניסו לצמצם נזקים, אבל בסיום הרבע הירושלמים הובילו בפער מבטיח של 52-65. גם את הרבע המסכם של העונה ירושלים פתחה טוב יותר, עלתה ליתרון 15 והיה נראה שהם בדרך להנחיל לירוקים תבוסה מהדהדת, אבל החבורה של עופר רחימי לא נכנעה בלי קרב הגון, כאשר ורגאס ופינקני לא וויתרו על אף כדור, אך גם זה לא הספיק בערב הזה והירוקים הפסידו בגמר 76-83.

קלעו למכבי: ורגאס 30 (7-10 לשתיים, 3-5 לשלוש, 7-8 מהקו, 6 אסיסטים, 6 איבודים), מנדז-ולדז 14 (4-6 לשלוש), פינקני 13 (5-5 לשתיים, 0-3 לשלוש), וורקמן 8 (8 ריבאונדים), דיברתולומיאו 6 (1-6 מהשדה, 4-4 מהקו), בלייזר 4, שמחון 1. כן שותף: פרימן.

מהלך המשחק:

"דייסון וג'רלס קלעו באחוזים פנטסטיים ואני חושב שזה היה קריטי במשחק", סיכם מאמן סגנית האלופה, עופר רחימי. "הם הצליחו הגנתית לעצור לנו את משחק הפיקנרול וכל הכבוד להם. במהלך הרבע השלישי עשיתי טעויות בניהול המשחק ואני לוקח על זה את האחריות. אני כל כך גאה בקבוצה הזו. אם היית שואל אותי לפני שנתיים, שהייתי בהשתלמות אצל אריק שיבק ופיאנג'ני, שאשחק נגדם בפיינל-פור, הייתי אומר לך שאתה לא בסדר. אמרתי לשחקנים שאני אוהב אותם וגאה בהם".

"אני גם גאה וגם מאוכזב, קשה להגיד מה יותר. מאוד רציתי לזכות באליפות ראשונה, אבל מעבר לזה אני מאוד גאה בכל אחד מהמשפחה שלנו, מהקבוצה הזו", סיכם עוז בלייזר את העונה. "אני גאה על ההקרבה לאורך כל העונה, גם כשלא האמינו בנו והיה קשה. אני חושב שהם נכנסו לקצב קליעה משלוש, כולל זריקות קשות ומגיע להם קרדיט על זה, אבל גם כשהם רצו המשכנו להלחם עד השניה האחרונה. מגיע להם כל הכבוד, הם שיחקו מצוין וניצחו".

מהלך המשחק:

הירוקים עלו בחמישייה עם: ורגאס, מנדז-ולדז, שמחון, בלייזר ופינקני. בשתי ההתקפות הראשונות הקבוצות לא קלעו, ג'רלס חימם את הידית עם שלשה ראשונה ומנגד בלייזר רשם שתיים מתחת לסל. ורגאס החטיא שלשה, ג'רלס מנגד רשם עוד שתיים, לאחר נקודת עונשין של אליהו שהעלו את ירושלים ליתרון ארבע, שלוש דקות במשחק. הירוקים לא הצליחו להיכנס למשחק, אבל שמחון סידר לפינקני כדור יפה והסנטר הירוק צימק ל-4. דייסון קלע שתיים ובלייזר הסתבך עם עבירה שניה תוך חמש דקות. הקפטן ומנדז-ולדז ירדו לנוח, וורקמן ודיברתולומאו עלו אל הפרקט ומיד שחקן העונה הטרי חטף כדור ואיפשר לורגאס לתפור שלשה ראשונה בירוק-לבן. ורגאס עם סל ועבירה, פינקני עם דאנק יפה ושתיים של דיברתולומאו, העלו את מכבי ליתרון ראשון, 2:15 דקות לסיום הרבע ופיאנג'ני לקח פסק זמן. רחימי חזר מהטיים אאוט עם פרימן במקום פינקני וגם ורגאס ירד לקבל מנוחה ראשונה. שמחון שלח את קינזי אל הקו והאחרון קלע נקודת עונשין וקבע 13-14 בתום רבע לא מדויק בשני הצדדים.

לרבע השני רחימי עלה עם: ורגאס, מנדז-ולדז, דיברתולומאו, וורקמן ופרימן. מנדז-ולדז תפר שלשה ראשונה אישית ומיד לאחר מכן הוציא עבירה על זריקה נוספת לשלוש (שניה של טימור). הגארד הירוק ניצל את שלוש הזריקות לשתיים מהקו, דייסון מנגד צלף שלשה קשה לקראת סוף שעון והוריד את הפער לשלוש. מנדז-ולדז המשיך לקחת אחריות ותפר עוד שלשה, וורקמן הוסיף שתיים לאחר נקודות של האדומים. לאחר שורגאס שלח את האוול אל הקו, העסק התחמם והרכז הירוק והאוול קיבלו עבירות טכניות. האוול קלע נקודה מהקו ולאחר שהאדומים השתלטו על הריבאונד, גם וורקמן שלח אותו לזריקות עונשין (הפעם קלע שתיים) וקינסי צימק כבר לשלוש. רחימי הזעיק פסק זמן, 5:21 למחצית והחזיר את בלייזר אל הפרקט,הסתבכות של דיברתולומאו בהתקפה, איפשרה לדייסון להשוות עם שלשה, ורגאס מנגד עלה לדו-ספרתי אישי עם שלשה משלו. המטווח נמשך וג'רלס תפר גם הוא שלשה. הקצב הגבוה המשיך, ורגאס סידר לפינקני כדור יפה והאחרון גם הדביק להאוול עבירה שלישית קריטית (החטיא את הבונוס). סטודמאייר שעלה במקום האוול, קלע שתיים לאחר נקודות בכורה של בלייזר. דיברתולומאו הלך אל הקו ורשם שתי קליעות, סטודמאייר שלט בריבאונד ההתקפה ותיקן החטאה של עצמו, אך מנגד וורקמן הוציא ממנו סל ועבירה והשלים מהלך של שלוש נקודות, שמיד נמחק עם שלשה של ג'רלס שצימק את הפער לשתיים בלבד. השופטים שרקו לורגאס עבירה שלישית לקראת המחצית, דייסון אמר תודה, השווה מהקו ולאחר מכן שלשה של ג'רלס החזירה את היתרון לירושלים. מנדז-ולדז עלה לדו ספרתי עם שלשה וקבע שוויון 41-41 במחצית.

לרבע השלישי עלו: ורגאס, מנדז-ולדז, שמחון, בלייזר ופינקני. לאחר דקה ללא אירועים מיוחדים, שמחון מנע סל קל מהאוול ושלח את הסנטר האדום לקליעת עונשין, פינקני ענה עם דאנק יפה. ירושלים היו חדים יותר ובעזרת חמש רצופות עלו ליתרון ארבע, לחובתו של דייסון נשרקה עבירה שלישית, כאשר במאזנו 17 נקודות, אך זה לא הפריע לו לקלוע עוד שתיים במעבר. ורגאס הרגיע קצת את העניינים עם שתיים מהירות, האוול ענה עם מהלך יפה ורשם שתיים על פינקני. לאחר חסימה נוספת של האוול ואיבוד של מנדז-ולדז, רחימי הוריד את הגארד והחזיר את וורקמן למשחק, אך הוא לא הצליח לעצור שלשה ממרחק של דייסון שהעלה את האדומים ליתרון תשע, 4:30 דקות לתום הרבע. דייסון המשיך להיות האיש הלוהט של הגמר ושלשה שלו העלתה אותו ל-25 אישיות ואת ירושלים ליתרון 12. פינקני הוציא עבירה מג'רלס בסוף שעון וצימק עם שתי קליעות עונשין. דיברתולומאו מנגד הלך לשתי זריקות עונשין וצימק ל-10, אבל האדומים המשיכו את המטווח, הפעם עם שלשה של ג'רלס. ורגאס הדביק להאוול את הרביעית (סטודמאייר עלה) והוסיף שתי נקודות למאזנו האישי (15 בשלב זה). וורקמן עם המון לב ומלחמה רשם בלוק יפה על אליהו וגם הוציא עבירה שלישית מסטודמאייר (קלע נקודה מהקו וצימק ל-10). בדקה האחרונה קינזי עוד הספיק לתפור שלשה ולסיים רבע לא טוב של הירוקים בתוצאה 52-65 לירושלים.

לרבע המכריע עלתה החמישייה בירוק עם: דיברתולומאו, מנדז-ולדז, וורקמן, בלייזר ופינקני. דיברתולומאו החטיא זריקה קשה בסוף שעון וגם שלח את סטודמאייר אל הקו ואיפשר לו להגדיל את הפער ל-15 מהקו. ורגאס ושמחון חזרו לשחק, מנדז-ולדז העלה חיוך אצל האוהדים בירוק עם שלשה ולמרות עצירות בהגנה, הירוקים לא הצליחו לצמק יותר. דייסון נפגע בהתקלות עם מנדז-ולדז וירד לקבל טיפול, שמחון עם נקודת עונשין ו-ורגאס עם עוד שתיים צימקו לתשע והקפיצו את ירושלים לטיים אאוט. ורגאס רשם שתיים, אבל ג'רלס ניצל איבוד של שמחון להחזיר את הפער ל-9, דייסון קיבל את העבירה הרביעית שלו מהשופטים מנגד. וורקמן הניח שתיים, אבל מנגד מכבי ספגה מכה קשה, כאשר הקלע המצטיין שלה לגמר, ורגאס, קיבל עבירה רביעית מהשופטים. שלשה של ג'רלס החזירה את האדומים לפער 10 ורחימי לקח פסק זמן, 3:42 דקות לסיום. פינקני קלע שתיים לאחר ריבאונד התקפה, אבל למרות שמירה מצוינת שלו, דייסון תפר שלשה בלתי אפשרית עם הקרש. הכדורים המשיכו ללכת פנימה ופינקני שלח את האוול אל הספסל עם עבירה חמישית. קינסי רשם שתיים קריטיות לאחר נקודה של פינקני מהקו, ורגאס ענה עם סל ועבירה (החטיא את הבונוס). דייסון המשיך משחק גמר מוחץ מבחינתו ועם קליעת עונשין כבר עלה ל-28 אישיות ולפער 11 של ירושלים, שורגאס הצליח לצמק עם שלשה. האדומים הורידו שעון עד הסוף ולא קלעו, אבל מנגד ורגאס איבד כדור (לאחר שהשופטים הלכו למוניטור) והסיפור נסגר מעשית, למרות שורגאס עוד הספיק לקלוע שתיים מהקו. עד לסיום הירושלמים לא שמטו את המשחק, ניצחו 76-83 וזכו באליפות המדינה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *