מכבי Hunter חיפה בגמר לאחר ניצחון 74-85 ענק על הצהובים מתל אביב

לאחר הניצחן המשכנע בסדרה על חולון, מכבי Hunter חיפה יצאה להיכל מנורה מבטחים, למפגש חצי הגמר מול מכבי תל אביב. המשחק החל מעולה מבחינת חניכיו של עופר רחימי, שרצו 0-7 ורק קווינסי מילר הצליח לקלוע נקודות ראשונות לאחר שתי דקות משחק. הריצה בירוק-לבן נמשכה ופינקני עם סל ועבירה העלה את הפער כבר ל-11, אך סילי ואוחיון הצליחו לצמצם נזקים והרבע הסתיים ביתרון 14-22 למכבי מהכרמל. הרבע השני נראה בדיוק אותו דבר, הירוקים ניסו להגדיל את הפער, אבל הצהובים לא נתנו למשחק לברוח ואף צימקו ל-4 נקודות הפרש, שאילצו את רחימי לקרוא לפסק זמן מהיר. שמחון תפר שלשה ו-וורקמן הוסיף צליפה משלו בסוף שעון ועל השמירה של מקל והירוקים שוב ברחו קצת. גאודלוק לקח אחריות והחל לקלוע מכל פינה, אבל במחצית הירוקים הובילו 30-39.

ברבע השלישי דיברתולומאו התעורר והחל להראות יכולות מרשימות, שבעזרתן הירוקים שוב טיפסו לפער דו ספרתי. וורקמן ופינקני גם הם היו דומיננטיים מאוד והירוקים ברחו, אך רק גאודלוק עוד שמר את הצהובים בתמונה ושלשה מצמקת שלו קבעה 47-61 בתום הרבע. הרבע האחרון החל בהצגה גדולה של פינקני ודיברתולומאו, שהוליכו את מכבי ליתרון 21 בחצי הגמר, אך שוב גאודלוק לא אמר נואש ויחד עם אלכסנדר עוד ניסה להפוך את המשחק. זה היה מעט מדי ומאוחר מדי ובסיום הירוקים חגגו עם ניצחון ענק 74-85 על מכבי תל אביב ועליה לגמר ליגת ווינר-סל מול הפועל ירושלים.

"את האמת? אני עוד לא מעכל", אמר מאמן הירוקים, עופר רחימי. "צריך עוד להבין שזה קרה. האמנתי כל הזמן בשחקנים שלי. הם מנוסים, הם כל הזמן ביחד. אנחנו רוצים עוד טיפה. יום חמישי יש עוד משחק, צריך לנשום. ללכת לכותל ולהגיד תודה רבה לשם".

"מה ניצח? הלב והנשמה שלנו, חד משמעית", אמר קפטן הירוקים, עוז בלייזר. "אני חושב שבאנו עם ידע על השחקנים שהיינו צריכים לעצור ועשינו עבודה טובה איתם באגרסיביות. שיחקנו יחד, שחקנים עשו פה מהלכים גדולים ואני עדיין לא מעכל. אנחנו כ"כ רוצים לנצח שלא איכפת לנו מי קולע אנחנו רוצים לנצח ולעשות הישג מטורף. הראינו כבר שהכל אפשרי ואנחנו מאמינים בעצמנו שהכל יכול להיות".

קלעו למכבי: פינקני 20 (7-13 מהשדה, 5-5 מהקו, 9 ריבאונדים), דיברתולומיאו 19 (7-7 מהקו), ורגאס 14 (2-8 לשתיים, 2-3 לשלוש, 8 ריבאונדים, 8 אסיסטים), שמחון 10, וורקמן (7 ריבאונדים) ובלייזר 9 כ"א, מנדז-ולדז 4 (2-8 מהשדה). כן שותף: פרימן.

 

מהלך המשחק:

הירוקים עלו לחצי הגמר עם: ורגאס, מנדז-ולדז, שמחון, בלייזר ופינקני. שמחון חימם ידית עם שלשה ראשונה ולאחריה מנדז-ולדז הוסיף עוד שתיים. עצירה הגנתית איפשרה לבלייזר לקלוע שתיים מהקו ורק לאחר שתי דקות, מילר קלע נקודות ראשונות לצהובים ועצר ריצת 0-7. לאחר בצורת בירוק, ורגאס תפר שלשה יפה ומכאן והלאה קבוצתו של רחחימי הצליחו לרוץ יפה מאוד עם סל ועבירה של פינקני שקבע 8-19, שלוש דקות לתום הרבע. בלייזר תפר עוד שלשה, סילי ענה עם שלשה לאחר שתי קליעות עונשין של אוחיון וצימק ל-10. פרימן עם עבירה שניה שלח את ראד אל הקו והפורוורד הצהוב החטיא פעמיים. הירוקים איבדו כיוון בהתקפה והצהובים הצליחו לצמק עד ל-14-22 בסיום הרבע.

לרבע השני עלה רחימי עם: ורגאס, דיברתולומאו, וורקמן,בלייזר ופינקני. הצהובים קלעו מהקו פעם אחת והירוקים לא הצליחו למצוא את השטף בהתקפה. לאחר החטאה של דיברתולומאו ושלשה של סילי, רחימי לקח פסק זמן כאשר הירוקים מובילים ב-4. מנדז-ולדז חזר מהטיים אאוט עם שתיים ראשונות של מכבי ברבע, וורקמן ו-ורגאס הוסיפו עוד שתיים כל אחד, מנגד דיברתולומאו הסתבך עם עבירה שניה, חמש וחצי דקות למחצית. שמחון תפר שלשה לאחר נקודות מהקו של סילי והצהובים לקחו פסק זמן בפיגור 9, ארבע דקות להפסקה. וורקמן תפר שלשה עצומה בסוף שעון, אך ראד מיד ענה עם שתיים לאחר שתיקן החטאה של גאודלוק. גאודלוק המשיך להיות דומיננטי וצימק כבר לשש, בלייזר הוציא עבירה מראד, הלך אל הקו וקלע נקודה. לאחר עצירה בהגנה, פינקני הוסיף עוד שתיים, מקל ענה עם חדירה משלו והשאיר לורגאס מספר שניות כדי להצליח להוציא עבירה ולקלוע שתיים מהקו. לצהובים נותרו 2.6 שניות לצמק, אך גאודלוק החטיא מהחצי והקבוצות ירדו להפסקה, כאשר מכבי Hunter חיפה מובילה 30-39.

לרבע השלישי עלו: ורגאס, מנדז-ולדז, שמחון, בלייזר ופינקני. המחצית החלה בקצב גבוה, כאשר שתי הקבוצות קולעות ללא הפרעה, שלשה של בלייזר מיד נענתה עם שלשה של ראד והפער עמד על תשע נקודות לירוקים. מקל התפנה לשלשה מהפינה וצימק לשש, גאודלוק עם סל ועבירה צימק כבר לשלוש ורחימי החזיר את דיברתולומאו אל הפרקט. פינקני הלך אל הקו וקלע שתיים וגם דיברתולומאו הוציא עבירה (שלישית ממקל) והוסיף שתי קליעות עונשין. פינקני עצר יפה את מקל וחסימה שלו סידרה לדיברתולומאו שלשה גדולה, יתרון עשר ופסק זמן של שיבק, 4:03 לתום הרבע השלישי. שתי הקבוצות לא קלעו לאחר פסק הזמן ואיבדו כדורים במשך שתי דקות, עד שפינקני הלך אל הקו, רשם שתיים וירד לנוח עם 13 נקודות אישיות ויתרון 12 של מכבי. פרימן החליף אותו ומיד קיבל עבירה מהשופטים, מקל ניצל זאת לקליעת עונשין מצמקת, 1:46 לסיום הרבע. וורקמן השתלט על ריבאונד התקפה ותיקן החטאה של דיברתולומאו וגם הוסיף שתי קליעות עונשין שמקל קיווה לצמק, אבל פרימן ובלייזר חסמו אותו יפה. דיברתולומאו קלע שתיים, אבל גאודלוק תפר שלשה חשובה וקבע 47-61 לירוקים בתום הרבע.

לרבע המכריע עלתה החמישייה בירוק עם: דיברתולומאו, שמחון, וורקמן, בלייזר ופינקני. הסנטר הירוק קיבל עבירה שלישית מהירה, גאודלוק המשיך להיות האיש החם בצהוב עם שתיים. פינקני רשם שתיים לאחר המון מלחמה של וורקמן. דיברתולומאו עשה אותו הדבר בדיוק כמו שעשה מול חולון, תפר שלשה וגם הוציא עבירה מפניני, שאיפשרה לו להעלות את הירוקים ליתרון 18, שבע וחצי דקות לסיום. אלכסנדר רשם דאנק יפה, אבל מהצד השני פינקני היה ענק עם שלשה, שמיד נענתה עם שלשה של ראד ששמר על פער 16. פינקני עלה ל-20 אישיות עם עוד שתיים, ורגאס הוסיף שלשה קשה והירוקים עלו ליתרון 21, חמש דקות לסיום. הצהובים נשארו בעניינים עם שש רצופות ורחימי הזעיק פסק זמן ביתרון 15, שלוש וחצי דקות לסיום. גאודלוק עם עוד שתיים צימק ל-13 בלבד, דיברתולומאו קלע שתיים חשובות בתגובה. גאודלוק הוציא מורגאס עבירה שלישית וקלע שתיים מהקו. שיבק עבר לשמור עם לחץ על כל המגרש, ורגאס הוריד את השעון ודיברתולומאו היה ה-איש של מכבי עם עוד שתיים קשות וגם שתיים מהקו, אבל גאודלוק עם עוד שלשה שמר על פער 14, דקה וחצי לסיום. פינקני איבד כדור ואיפשר לצהובים לצמק ל-11 עם עוד שלשה של גאודלוק, לאחר שתי שניות בלבד. חמש שניות בלבד קוזזו, עד שפניני עם עבירה רביעית, שלח את דיברתולומאו אל הקו (קלע שתיים). אלכסנדר רשם דאנק שלישי מהיר ושמר על המשחק חי, ורגאס הלך גם הוא אל הקו, אבל קלע רק נקודה. בלייזר הצליח לשמור על גאודלוק במשך 10 שניות עד שעשה עליו עבירה ושלח אותו לשתי קליעות עונשין, שצימקו ל-10, דקה לסיום, אבל זה כבר לא עזר והירוקים ניצחו 74-85 ועלו לגמר מול ירושלים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *