מותח, מתוק, ירוק. הירוקים מנצחים 77-78 את חולון ועולים ל-1-2 בסדרה

מכבי Hunter חיפה יצאה הערב (רביעי), להיכל בחולון, לאחר ניצחון מרשים במשחק מספר 2 ברוממה ולאחר שבמשחק מספר 1 הפסידו חניכיו של רחימי, לאחר מותחן בן שתי הארכות. המשחק החל עם הגנה חזקה ואגרסיבית בשני הצדדים, כאשר אטקינס היה חם מהפתיחה בחולון, שהשתלטה בהדרגה על המשחק. הולוואי קלע שתיים על הבאזר ואילץ את רחימי לקחת פסק זמן מהיר, ממנו ורגאס חזר עם שתיים ובלייזר תפר שלשה, אבל אטקינס היה מצוין עם שתי הטבעות ברציפות. וורקמן עלה לקבל דקות לקראת סוף הרבע, אבל חולון היו עדיפים וסיימו אותו ביתרון 15-24. הרבע השני נראה אחרת לחלוטין, בלייזר ודיברתולומאו קלעו שלוש כל אחד (הקפטן מהשדה והגארד מהקו) וכמעט מחקו את היתרון בסגול. מכבי החלה לשלוט בקצב ולהדק את ההגנה, כאשר וורקמן היה מצוין ועשה הכל על המגרש. שלשה שלו לאחר איבוד של חולון, העניקה למכבי יתרון 33-40 במחצית.

בתחילת הרבע השלישי חולון שוב השתלטו על המשחק וחזרו להוביל, פינקני לא נלחץ והשווה מהקו. דיברתולומאו קלע שלשת באזר אדירה וגם סידר לפינקני כדור חשוב שבסיומו בל קיבל עבירה רביעית משמעותית. שמיר לקח פסק זמן ולמרות שבשתי הדקות האחרונות הקבוצות לא היו חדות, בלייזר קבע יתרון 48-54 בסוף הרבע. בדקות האחרונות של המשחק היה נראה שמכבי שולטת לחלוטין בעניינים ורושמת ניצחון, אבל יזראעלי והולוואי התחילו לצלוף מרחוק והירוקים מנגד היו מאוד מפוזרים, איבדו כדורים קריטיים ומנדז-ולדז החטיא שתי זריקות עונשין חשובות. זה היה הכי צמוד שיש בסוף, כאשר וורקמן איבד כדור והשאיר להולוואי 2.2 שניות לנצח את המשחק, אך הגארד הסגול החטיא זריקה קשה מאוד והירוקים עלו ליתרון 1-2 בסדרה, עם 77-78 קשה על חולון בחוץ.

"פתחנו את המחצית השניה בצורה לא טובה ואיבדנו יתרון. אנחנו צריכים לבדוק את זה ולנסות לתקן את זה", אמר מאמן מכבי, עופר רחימי. "אני מאוד מאושר שלא איבדנו לחלוטין את היתרון בסוף, אבל אני מאוד כועס על הטעויות שעשינו בסוף. אני חושב ששיחקנו נכון התקפית בדקות ארוכות ובדקות שנותרו שיחקנו לא נכון ושילמנו על זה. ההגנה היא עם הרבה לב ונשמה. אני גאה שאני מאמן חבורה כזו של גברים".

"הפלייאוף בישראל מאוד קצר, שלושה שבועות אחרי 9 חודשי עונה סדירה וכשזה מגיע לתקופה הזו, אתה צריך ליהנות מהרגע ולא להילחץ", אמר המצטיין במשחק, ווילי וורקמן. "כשאתה שמח, אתה עושה את העבודה הכי טובה שלך וזה הסוד. בסוף אני באופן אישי כמעט הפסדתי את המשחק. זה כדורסל, אתה מקבל החלטות באותו הרגע ולצערי לא קיבלנו החלטות טובות בסוף, אבל ניצחנו".

קלעו למכבי: וורקמן (11 ריב') ודיברתולומאו 19 נק' כ"א, בלייזר 15 נק', פינקני 13 נק', ורגאס 8 נק' ו-9 אס', פרימן 4 נק'. שמחון (17 דק') ומנדז-ולדז (14 דק'), שיחקו ולא קלעו.

מהלך המשחק:

 

הירוקים עלו בחמישייה עם: ורגאס, מנדז-ולדז, שמחון, בלייזר ופינקני. שתי הקבוצות הציגו הגנה חזקה מן הפתיחה ורק לאחר דקה, בלייזר חדר אל הקו, הוציא עבירה מבל וקלע שתיים מהקו, פינקני הוסיף עוד שתיים מאסיסט של ורגאס, אך מיד מנגד קיבל שתיים על הראש מאטקינס, שהעלה את המקומיים על הלוח לאחר כשתי דקות. הרוש הרים את הקהל בסגול עם שלשה פנויה, אטקינס חטף ורץ אל הטבעת, נעצר בעבירה של מנדז-ולדז (שניה), קלע שתיים מהקו והעלה את חולון ליתרון ראשון, 6-7, לאחר שלוש וחצי דקות משחק. רחימי ערך חילוף ראשון ושלח את המצטיין של מכבי בסדרה, ג'ון דיברתולומאו, אל המערכה, חולון ניצלו תוקף של פינקני לשלשה של הובר וליתרון ארבע. פינקני קלע נקודה מהקו, אטקינס ענה עם שתיים על הבאזר. פרימן עלה אצל רחימי ונתן לפינקני מנוחה, אבל החטאה שלו סידרה להולוואי שתיים קלות במעבר ולחולון יתרון שבע, שאילץ את רחימי לקחת פסק זמן. ורגאס חזר מהטיים אאוט עם שתיים ולאחר שבל קלע שתיים מריבאונד, בלייזר תפר שלשה ראשונה. המשחק המשיך ללכת לצד של חולון ואטקינס קבר שתי הטבעות ברציפות, בדרך ליתרון שמונה, שתי דקות לסיום הרבע הפותח. פרימן קלע נקודות בכורה, אבל אטקינס המשיך לשלוט בצבע עם עוד ארבע רצופות (קלע 14 עד לשלב זה). וורקמן עלה לדקה האחרונה אצל הירוקים, לקח ריבאונד, הוציא עבירה ראשונה מהולוואי וקלע נקודה. חולון יצאו להתקפה אחרונה ובסיומה המקומיים לא קלעו וירדו לרבע ביתרון 15-24.

לרבע השני רחימי עלה עם: ורגאס, דיברתולומאו, וורקמן, בלייזר ופרימן. בלייזר פתח את הרבע עם שלשה, דיברתולומאו עלה לזריקה מחוץ לקשת, נעצר בעבירה וקלע שלוש נקודות מהקו שצימקו את הפער לשלוש. וורקמן הוציא מהרוש עבירה שניה בהגנה ושם שתיים יפות בהתקפה, שמיר לקח פסק זמן, כאשר חולון מובילים בנקודה, 7:39 למחצית. בנוסף למנדז-ולדז, גם דיברתולומאו הסתבך עם עבירה שניה, הולוואי ניצל זאת לנקודה ולאחר איירבול של שמחון, לעוד שתי נקודות על וורקמן, ורגאס חזר והחליף את שמחון. וורקמן סידר לדיברתולומאו שלשה גדולה ומיד לאחר מכן הגארד רשם עוד שתיים, לאחר חסימה לא חוקית של צ'וברביץ'. וורקמן ופינקני עם מלחמה גדולה העלו את מכבי ליתרון חמש, שמיר לקח פסק זמן נוסף, שלוש דקות למחצית. ורגאס עצר את הולוואי בהגנה וסידר לוורקמן כדור גדול לשתיים נוספות, הובר מנגד עצר את הריצה בירוק עם שלשה. וורקמן תפר שלשה מפתיעה ולאחר איבוד נוסף של חולון, ורגאס איבד כדור עם עבירה שניה במאבק על הריבאונד ותוצאת המחצית עמדה על יתרון ירוק של 33-40.

לרבע השלישי עלתה החמישייה בירוק עם: ורגאס, מנדז-ולדז, שמחון, בלייזר ופינקני. חולון פתחו טוב עם שתיים וגם הדביקו למנדז-ולדז עבירה שלישית מהירה, שלאחריה הובר קלע שתיים קשות וצימק לשלוש בלבד. הירוקים המשיכו להיות לא מדויקים ושילמו עם שלשה של הרוש, שהשוותה את המשחק. הרוש הוסיף עוד שתיים, העלה את חולון ליתרון לאחר דקות ארוכות של יתרון חיפאי ואילץ את רחימי לקרוא לפסק זמן, שתיים וחצי דקות בתוך המחצית השניה. רחימי ביצע חילוף מהיר והחזיר את וורקמן ודיברתולומאו, על חשבונם של שמחון ומנדז-ולדז, וורקמן נעצר בעבירה חזקה בדרך אל הסל והעניינים התחממו עם דחיפות בין ורגאס להרוש. שתי הקבוצות הרבו לאבד והירוקים היו ללא נקודות במחצית (לאחר ארבע דקות), עד שפינקני הלך אל הקו לאחר שהוציא עבירה שלישית מבל וקלע שתיים שהשוו את התוצאה. בלייזר קיבל מנוחה ומנגד פרימן עלה לשחק, בל התחמם עם שלשה והולוואי הוסיף עוד אחת, בדרך ליתרון חולוני של שש נקודות, חמש דקות לסיום הרבע. דיברתולומאו קלע שלשת באזר עצומה ומיד סידר כדור לפינקני שהוציא מבל את העבירה הרביעית שלו. פינקני רשם סל ועבירה (שלישית של צ'וברביץ'), אך פיספס הזדמנות להשוות מהקו. דיברתולומאו צלף שלשה נוספת ועלה לראש טבלת הקלעים בירוק ולאחר עוד שתיים של פינקני, שמיר לקח פסק זמן ביתרון ירוק של ארבע נקודות, שתיים וחצי דקות לסיום הרבע. הקבוצות לא היו חדות בדקה האחרונה, אבל בלייזר קבע יתרון 48-54 למכבי בסוף הרבע.

לרבע המכריע עלו: ורגאס, דיברתולומאו, וורקמן, בלייזר ופרימן. דיברתולומאו פתח עם שלשה לאחר דקה ללא נקודות, פרימן והרוש החליפו קליעות, לאחר שנשרקה עבירה שלישית גם לבלייזר וגם לדיברתולומאו. בל נעצר בעבירה של פרימן וקלע שתיים מהקו, לאחר שבילה דקות ארוכות על הספסל (צימק לשבע את הפער – 7:32 לסיום). ורגאס, שלא הבריק התקפית, קלע שתיים, אבל בל המשיך לקבל כדורים ומיד רשם שתיים משלו. דיברתולומאו נתן לוורקמן כדור גדול לשתיים נוספות, מנגד מכבי ספגה מכה קשה, עם עבירה רביעית של דיברתולומאו החם. הצדדים ירדו לפסק זמן טלוויזיה וחזרו ממנו עם שתיים של הרוש מהקו ומנגד עם שלשה של וורקמן. הולוואי גם הוא הלך אל העונשין, אבל קלע רק נקודה ומכבי המשיכו להוביל בתשע, 5:38 לסוף, וורקמן הוסיף עוד שתיים ושלח את שמיר לטיים אאוט. חולון צימקו ל-10, ורגאס ענה עם שתי נקודות קשות ולאחר החטאה שלו ותיקון של פינקני, שמיר לקח פסק זמן בפיגור 14, קצת מעל שלוש דקות לסוף. הולוואי רשם שתיים ועלה לדו-ספרתי ובצד השני שלח את קפטן בלייזר אל הקו שהוסיף שתיים משלו. הרוש שמר את חולון בחיים לאחר שחטף מורגאס וגם הוציא ממנו עבירה רביעית שאותה ניצל לשתי קליעות עונשין ולפער 12, שתי דקות לסיום. מכבי הורידה שעון והצליחה לתסכל את חולון, שבסוף הצליחו לחטוף ולצמק ל-10, 1:20 לסיום. רחימי לקח פסק זמן. וורקמן קלע שתיים חשובות ועלה ל-19 אישיות, יזרעאלי מנגד תפר שלשה ושמר על פער סביר והולוואי הוסיף עוד אחת וצימק רק לשש, 33 שניות לסיום. מכבי קיזזו 11 שניות מהשעון עד שמנדז-ולדז נשלח אל הקו והחטיא פעמיים, הולוואי מנגד תפר שלשה ושמר על חולון קרוב קרוב עם פיגור שלוש בלבד, 14.6 שניות לסוף. מכבי לא עמדה בלחץ, איבדה כדור ובלייזר נאלץ לעצור את יזרעאלי בעבירה שצימק לנקודה בלבד מהקו, 9.8 שניות לסוף. הולוואי עצר את דיברתולומאו בעבירה זריזה ושלח את הגארד הירוק לזריקות בשיא הלחץ, שקלע שתיים. ורגאס הקריב עבירה חמישית ושלח את הולוואי לזריקות, ששוב צימק לנקודה, 3.7 שניות לסיום. וורקמן, אולי ה-איש של המשחק, איבד כדור חשוב ושלח את חולון לאפשרות להפוך את התוצאה, 2.2 שניות לסיום, אך הולוואי כשל ומכבי ניצחו 77-78.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *