מחלקת הנשים של הירוקים מסכמת עונה עם קפיצת מדרגה

מחלקת הנשים של מועדון כדורסל מכבי חיפה עשתה קפיצת מדרגה גדולה העונה. אל הקבוצות התחרותיות במסגרת האיגוד הצטרף פרוייקט אתנה בהובלת ירדן עיבל שחקנית וקפטנית קבוצת הנשים ומאמנת במועדון.

הפרוייקט אשר הוקם רק השנה וכבר הגדיל את מספר הבנות שמשחקות כדורסל במסגרת בתי הספר מ-70 ל150 כאשר יחד עם המחלקה התחרותית נוצרה מחלקה של יותר מ200 בנות. במסגרת הפרוייקט ישנו שיתוף פעולה פורה עם אגודת הפועל הכרמל עוספיא. הפרוייקט מתקיים בכל רחבי העיר במספר מוקדים כגון: דניה, כבביר, ביכורים, קרית חיים ובשנה הבאה גם יפתח סניף נוסף בקרית אליעזר. בזכות הפרוייקט בשנה הבאה יהיו במכבי חיפה שתי קבוצות ליגה בגיל קט סל (עד 12) ושתי קבוצות בגיל ילדות (עד 14).

 קבוצת הקט סל של המועדון בראשות ורדה כהן מונה כ-15 שחקניות.

הקבוצה זכתה באליפות המחוז כשמובילה את הטבלה ללא הפסד זו השנה השלישית ברציפות. כל זאת כשנותרו עוד 2 משחקים לסיום העונה.

הקבוצה מציגה כדורסל קבוצתי וניכר כי הבנות מגובשות ונהנות לשחק אחת עם השנייה. הקבוצה מתאמנת 3 פעמים בשבוע. את הקבוצה הוליכו העונה ליהיא שמר, נועה ליפשיץ וזיו פייגנבאום.

שחקניות הסגל: ליהיא שמר, נועה ליפשיץ, זיו פייגנבאום, רומי זמיר, אליה שנער, שחר נחום, מעין שביט, אופיר הירשנהויז, נועה ליכטנטריט, יערה ליכטנטריט, הגר ליכטנטריט, שירה סולומון, ניקול סיניצקי, זוהר פרלה ותום נוזמן.

 

קבוצת הילדות גם כן בהדרכת ורדה כהן זכתה אף היא באליפות שלישית ברציפות ללא הפסד ואף הגדילה לעשות והגיעה עד חצי גמר גביע המדינה, שם הודחה בהפרש סלים על ידי מכבי רעננה שזכתה בסופו של דבר בגביע. הקבוצה הינה אחת המוכשרות במחלקה וצפוי לה עתיד ורוד שנים קדימה.

הובילו השנה את הקבוצה: נטע ליכטנטריט, תמר זינגר,מאיה בנקר ונועה נונו הנמנות על סגל נבחרת ישראל לגילאי 14 כמו כן פרצו בשנתון הצעיר ירין שטרית, יובל טאו, יעל גרונר, טופז מרץ וליהיא שמר שנמנות על סגל פרוייקט האיתור של איגוד הכדורסל על גילאי 13

הקבוצה מתאמנת 4 פעמים בשבוע שכולל גם אימון אתלטיקה.

שחקניות הסגל: נטע ליכטנטריט, תמר זינגר ,נועה נונו, ירין שטרית, יובל טאו, יעל גרונר, טופז מרץ, ליהיא שמר, ספיר אוסקץ', מעיין גל, ניצן מאיר, שירה קלמנוביץ', קארין זידאן, מאיה בנקר, מיקה דנה והילה קורן.

 

קבוצת הנערות ב' לאומית בהדרכת אסי סירקין הגיעה לראשונה בהסטוריה ל-4 האחרונות בפלייאוף הארצי ולחצי גמר גביע המדינה שם הודחה בהפרש סלים על ידי רמה"ש.

הקבוצה בה עיקר השחקניות מתחת לגיל המותר (16) השיגה את המקסימום תוך הצגת כדורסל שוטף, לוחמני ומשובח.

את הקבוצה הובילו רוני צביאלי (15), שחקנית נבחרת ישראל עד גילאי 16 ותמר זינגר שחקנית הנבחרת עד גיל 14 והקלעית סהר שגב. סוד הקסם של הקבוצה היה שכל שחקנית שעלתה למגרש תרמה את חלקה להצלחת הקבוצה ולמעשה השלם היה גדול בהרבה מסך חלקיו.

שחקניות הסגל: רוני צביאלי, תמר זינגר, סהר שגב, איה גרברסקי, תומר נוב, נועה נונו, נטע ליכטנטריט, יעל שטרן ומאיה בנקר.

 

קבוצת הנערות א' לאומית בהדרכת עומרי צירלין סבלה ממחסור גדול בבנות ולמעשה כל העונה הקבוצה מנתה בין 7-8 שחקניות שרובן ככולן משחקות גם בקבוצת הנערות ב'.

בהתחשב בגילן הצעיר של הבנות (2 שחקניות מעל גיל 16 ) לעומת שאר הליגה (18), השיגו הבנות את הבלתי יאמן והעפילו שנה שלישית ברציפות לפלייאוף העליון וגם שם נלחמו בכל משחק והצליחו לגרד מספר נצחונות. בסופו של דבר סיימה הקבוצה במקום ה-7 אך הבנות צברו הרבה ניסיון ולמעשה כמעט כל הקבוצה למעט שחקנית אחת ממשיכה שנה נוספת.

את הקבוצה הובילו צמד שחקניות הנבחרת עד גיל 16 נור כיוף ורוני צביאלי. כמו כן בלטה עמית קופל אך סבלה מפציעות שהגבילו את כמות המשחקים בהן שותפה.

שחקניות הסגל: מאי ענבתאוי, יעל שטרן, סהר שגב, תומר נוב, איה גרברסקי, עמית קופל, רוני צביאלי, מיתר קלדרון ונור כיוף.

 

קבוצת הנשים לאומית בהדרכת עומרי צירלין שמה לעצמה כמטרה להגיע לפלייאוף העליון עונה שנייה ברציפות עם סגל צעיר מאד וחסר ניסיון.

הבנות עמדו במשימה במחזור האחרון של העונה הסדירה אך במהלך הפלייאוף הפתיעו את סגנית האלופה מירושלים במשחק חוץ ואת גלבוע/מעיינות החזקה והשיגו נצחונות יוקרתיים על כפר סבא והגליל העליון פעמיים. כל קבוצה שהגיעה לחיפה ירקה דם על מנת לנצח ועל כך קרדיט לבנות.

את הקבוצה הובילו הקפטנית ירדן עיבל ,הקלעית ספיר תירוש ושחקנית הפנים המצוינת ניר בהיר.

כמו כן נמנו על סגל הקבוצה 4 שחקניות בית שיר רביב שהציגה יכולת גבוהה בפלייאוף, עדן כהן, עמית קופל ונור כיוף הצעירות.

שחקניות הסגל: אורלי זילברברג, עמית קופל, נור כיוף, שיר רביב, בר אביטל, ירדן עיבל, ספיר תירוש, ניר בהיר, עדן כהן.

 

המנהל המקצועי של המחלקה עומרי צירלין אמר: "המחלקה עמדה בכל יעדיה. החל מפרויקט אתנה דרך קבוצות הקט סל ילדות ונערות עד קבוצת הנשים. קרדיט גדול מגיע למאמנים אסי סירקין וורדה כהן ולמנהלי המועדון אילן בק וגילי שוורצמן שהקצו משאבים ועבדו קשה עבור הצלחת המחלקה. קרדיט גדול עוד יותר לבנות שעמדו בעומסים לא פשוטים העונה בשילוב הכדורסל וספסל הלימודים".

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *