יורם חרוש מונה לתפקידי מפתח מקצועיים במחלקת הנוער של מכבי חיפה

שתפו את החברים

יורם חרוש, מי שהיה בעבר מאמן בוגרים במועדונים הבולטים בארץ – הפועל ירושלים ומכבי ת"א יצטרף בעונה הבאה למחלקת הנוער של מכבי חיפה כדורסל במספר תפקידי אימון בולטים וכתוספת כח לצוות המקצועי. חרוש אימן גם את נבחרת העתודה של ישראל, כיהן כעוזר מאמן הנבחרת הלאומית, כמו כן יש לו ניסיון עשיר בקידום ופיתוח שחקנים צעירים כששימש כמנהל העל של הנבחרות הצעירות של ישראל.

בעונת 2017/18 יהיה חרוש חלק מצוות האימון של קבוצת הנוער הראשונה של המועדון – מכבי 'אסי' חיפה, המשחקת בליגת העל לנוער, שם יסייע למאמן הקבוצה בני כץ שימשיך לאמן את הקבוצה שנה שניה ברציפות. כמו כן, יאמן את קבוצת הנערים לאומית הבכירה של המועדון החיפאי – מכבי 'אסף' חיפה, המשחקת במחוז הצפוני של ליגה הלאומית וכוללת מספר שחקנים המשתייכים לסגל נבחרת הקדטים של ישראל, וכן יעביר אימונים אישיים לשחקנים בולטים במועדון.

בתחילת קריירת האימון שלו היה יורם חרוש עוזר מאמן בהפועל ירושלים במשך שלוש עונות בסוף שנות השמונים, שלאחריהם הוקפץ לעמדת המאמן הראשי למשך לא פחות מחמש שנים רצופות כשבעונת 89/90 אף נבחר למאמן העונה. בהמשך מונה לתפקיד עוזר מאמן במכבי ת"א במשך שלוש עונות ובשנת 1999 אף כיהן כמאמנה הראשי עד שהוחלף במהלך העונה על ידי פיני גרשון ובהמשך חזר לעוד שתי עונות אימון בהפועל י-ם.

בשנת 1999 מונה יורם חרוש לאמן את נבחרת העתודה של ישראל וזכה עמה בשנת 2000 במדליית הכסף באליפות אירופה.  בשנת 2002 פרש חרוש מאימון מקצועני אך המשיך בפעילותו בנבחרות כאשר שימש כאחראי המקצועי על הגילאים הצעירים באיגוד הכדורסל ובשנת 2008 אף מונה לעוזר מאמן הנבחרת הלאומית של ישראל.

אילן בק, יו"ר מחלקת הנוער : " הצטרפותו של יורם מהווה נדבך חשוב במהלך שגילי ואני מובילים למיצוב המועדון כמועדון הכדורסל המוביל בישראל הן בהיבט המקצועי והן בהיבט החינוכי. מזה זמן שהמועדון משקיע המון תשומות במצוינות ואין לי ספק שצירופו של יורם חרוש מהווה תוספת כח משמעותית ביותר בהיבט זה. התוצאות של ההשקעה הזו ניכרות ביותר ויותר שחקנים יוצאי מחלקת הנוער המשחקים כיום בליגת העל ובליגה הלאומית."

יורם חרוש : " אני מאוד שמח ומתרגש להצטרף למכבי חיפה, מועדון מפואר ומכובד המטפח נוער"