למרות רבע רביעי טוב הירוקים לא הצליחו לנצח את חולון ברוממה

מכבי Hunter חיפה אירחה היום (שישי) בצהריים, את הפועל חולון, למשחק במסגרת המחזור ה-29 של ליגת ווינר-סל. הירוקים חיפשו ניצחון שני רצוף, לאחר ניצחון חוץ היסטורי ביד אליהו ולאחר פציעתו של וויל גרייבס והחתמתם של ראשון פרימן ואנטון שוטבין. המשחק החל בצורה מאוד מפוזרת בשני הצדדים שקלעו 8 נקודות יחד לאחר חמש דקות. דיברתולומאו עלה אצל רחימי מהספסל, אבל הירוקים איבדו חמישה כדורים תוך חמש דקות ואיפשרו לחולון להחזיק ביתרון בסוף הרבע, 11-14. שוטבין ופרימן עלו לקבל דקות ראשונות בירוק והסנטר הירוק הצליח לקלוע נקודות ראשונות, אבל הולוואי ביום מצוין העלה את חולון ליתרון 8, ארבע דקות למחצית.עד להפסקה, האורחים הצליחו בעיקר להגדיל את הפער בעזרת הולוואי, אבל דווקא בל נתן את אקורד הסיום עם השלשה שקבעה 31-43 לסגולים במחצית.

ברבע השלישי היה נדמה שמכבי מתפרקת לחלוטין, כאשר חולון לא איפשרו לה לחזור למשחק, שהתחמם מאוד עם הרבה עבירות בשני הצדדים. צ'וברביץ' קלע מהקו ולאחר טכנית לחובתו של רחימי, חולון עלו כבר ליתרון 17. ורגאס ודיברתולומאו ניסו לצמק, אבל שוב בל קבע את תוצאת הרבע עם שתיים על הבאזר והלוח הראה 53-71 לחולון. הרבע הרביעי התחיל טוב בשני צידי המגרש מבחינת מכבי, שהידקה את ההגנה והחלה לדייק יותר בהתקפה. בשלוש הדקות האחרונות היה נראה שהירוקים מסוגלים לחזור, כאשר ורגאס ושמחון נוגסים בפער שירד לחמש בלבד. בדקה האחרונה נשרקה עבירה לחובתו של שמחון ממש על סוף השעון בהתקפה של חולון ומשם האורחים הגדילו את ההפרש מהקו וניצחו 74-85.

"משהו לא עבד בשטף ההתקפי שלנו היום ולמרות זאת הראנו אופי ואני גאה בשחקנים על הסיום", אמר עופר רחימי. "לוקח זמן לחבר את השחקנים החדשים ואני מקווה שנצליח לעשות את ההתאמות לקראת יום רביעי. אני מאמין בשחקנים שלי ואני גאה בדרך ובאופי שהראנו בסיום. כל המשחקים קשים ואני מקווה שנצליח לחבר ניצחונות ולעלות לפלייאוף וזו המטרה כרגע".

"אני מסכים שהפלייאוף בסכנה ואנחנו לא יכולים להרגיש בנוח. צריך לבוא לכל משחק במטרה לנצח. לא התחלנו טוב את המשחק היום ולא נראינו טוב", סיכם עמית שמחון. "דברים שבדרך כלל אנחנו עושים בצורה טובה יותר לא בדיוק הלכו כמו שרצינו וצריך לראות במה לא הצלחנו. אנחנו לא מסתכלים רחוק על הפלייאוף, כרגע מסתכלים רק על המשחק הבא ביום רביעי מול הרצליה".

רשימת קלעים בירוק: ורגאס 22 נק', דיברתומאו 13 נק' ו-5 ריב', וורקמן 11 נק' שמחון (5 ריב') ופרימן 8 נק' כ"א, בלייזר 5 נק 'ו-7 ריב', פינקני 4 נק', מנדז-ולדז 3 נק'. שוטבין שיחק 4 דקות ולא קלע.

מהלך המשחק: 

מכבי עלתה בחמישייה עם: ורגאס, מנדז-ולדז, שמחון, בלייזר ופינקני. מנדז-ולדז פתח את המשחק עם שלשה ולאחר מכן שתי הקבוצות הרבו לאבד כדורים ולא קלעו כשתי דקות, עד שהובר השווה עם שלשה. הירוקים המשיכו עם הגנה חזקה ובלייזר רשם שני גגות יפים, אך למרות זאת אטקינס שם שתיים וקבע יתרון 3-5 לחולון לאחר חמש דקות. ורגאס צלף מהפינה, הרוש ענה עם סל ועבירה. בל העלה את האורחת ליתרון 4 והירוקים שרק לפני שבוע קבעו ביד אליהו שיא איבודים עם 5 בלבד, איבדו 5 תוך כמה דקות במשחק. דיברתולומאו עלה מהספסל וקלע שתיים. בלייזר סידר לפינקני אסיסט יפה והסנטר השווה את התוצאה, וורקמן עלה במקומו של פינקני ורחימי עבר לסמול בול. אטקינס רשם דאנק בהתקפת מעבר ופרימן עלה לדקות ראשונות בירוק-לבן ונתן לבלייזר מנוחה, בינתיים וורקמן קלע נקודה מהקו וצימק את הפיגור לנקודה. הירוקים לא הצליחו לדייק בהתקפה, אבל גם חולון לא היו בשיאם ובסיום הרבע הראשון חולון הובילו 11-14.

לרבע השני רחימי עלה עם: ורגאס, דיברתולומאו, וורקמן, בלייזר ופרימן. הרכש הטרי בירוק קלע שתיים ראשונות ברוממה ובלייזר הוסיף שתיים מהקו והעלה את מכבי ליתרון נקודה. אטקינס רשם שתיים נוספות ועלה לשש אישיות, רחימי הקפיץ את שוטבין מהספסל, לא לפני שורגאס תפר שלשה. אטקינס ו-וורקמן החליפו קליעות, רחימי העלה את מנדז-ולדז ושמחון על חשבונם של וורקמן ו-ורגאס. איבוד של שוטבין שלח את יזראעלי לשתיים קלות ואת חולון ליתרון ארבע ולאחר שהיתרון גדל לשש, רחימי לקח פסק זמן. בלייזר המשיך משחק טוב, רשם סל ועבירה (ראשונה של מור) והשלים מהלך של שלוש נקודות. הולוואי צלף שלשה והעלה את חולון ליתרון משמעותי 25-33, ארבע דקות למחצית. הולוואי המשיך לחגוג מחוץ לקשת ורחימי העלה מהספסל את וורקמן ודיברתולומאו (במקום מנדז-ולדז ופינקני), כאשר בינתיים ורגאס הלך אל הקו וצימק עם נקודה. בלייזר סידר לוורקמן שתיים נוספות וחולון ירדו לפסק זמן ביתרון 8, שתי דקות להפסקה. אטקינס שם שתיים על וורקמן ומנגד ורגאס צלף שלשה, אבל בל נתן את הטון בסיום עם שלשה שקבעה 31-43 לסגולים.

לרבע השלישי עלו: ורגאס, דיברתולומאו, שמחון, בלייזר ופינקני. שתי הקבוצות פתחו טוב והעלו את הסקור תוך דקה וחצי. דן שמיר קיבל טכנית מהשופטים ודיברתולומאו ניצל זאת לנקודה מהקו ולשלשה שצימקה ל-9 בלבד, שמיר הגיב בפסק זמן. חולון חזרו עם סל ועבירה ושוב עלו ל-12, דיברתולומאו ענה עם עוד שלשה בעזרת חסימה של פינקני. הרוש תפר שלשה, פינקני קלע שתיים נוספות, אך חולון הגיבו עם שלשה נוספת, ביום טוב מחוץ לקשת. לאחר איבוד נוסף של מכבי, רחימי העלה את וורקמן ופרימן במקום שמחון ופינקני. בלייזר עצר את צ'וברביץ' בעבירה והאקס של מכבי קלע נקודה ראשונה למשחק. דיברתולומאו ו-וורקמן קלעו שתיים כל אחד וצימקו שוב ל-10, פרימן שלח את צ'וברביץ' שוב אל העונשין ולאחר שהחטיא את השניה, בל דחף את הכדור פנימה ואת חולון ליתרון 13, שלוש דקות לתום הרבע. טיילור הלך אל הקו לאחר עבירה שנייה של ורגאס והעלה את הפער כבר ל-15, פרימן צימק עם שתיים מהקו. פרימן קיבל עבירה רביעית והעניינים התחממו, כאשר רחימי קיבל מהשופטים טכנית וחולון העלו את הפער כבר ל-17. דיברתולומאו קלע שתיים מהקו ועלה לראש טבלת הקלעים של מכבי עם 13, אבל חולון המשיכו ללחוץ על הדוושה ולאחר נקודה של ורגאס מהקו בל עוד הספיק לשים שתיים על הבאזר ולקבוע פיגור 53-71 בסוף הרבע.

לרבע האחרון עלתה החמישייה: ורגאס, דיברתולומאו, שמחון, וורקמן ופינקני. וורקמן שם שתיים מהירות וגם חטף בהגנה, אך פינקני איבד כדור ממסירה של ורגאס, שמחון הוסיף שלשה לאחר שתיים של בל. שמחון המשיך להתחמם עם שלשה על הבאזר שצימק ל-14, ורגאס הסתבך עם עבירה רביעית במאבק על כדור עם הולוואי, כאשר נותרו שבע דקות לסיום. חולון יצאו קצת מהקצב ופרימן עם שתיים הוריד את הפער ל-12, אבל לא הצליח לעצור את בל שקלע שתיים נוספות. ורגאס צימק ל-10 לאחר פסק זמן טלוויזיה, אבל לאחר שפיספסו הזדמנויות להוריד את הפער עוד יותר, רחימי לקח פסק זמן, שלוש דקות לסיום. חולון המשיכו להחטיא, צ'וברביץ' עצר את ורגאס בעבירה והרכז הירוק צימק לחד ספרתי עם שתיים מהקו. שלשה של ורגאס הורידה את הפער לחמש בלבד, 2:33 לסיום והרים את רוממה, דן שמיר לקח פסק זמן. מכבי עלתה עם לחץ על כל המגרש, אבל לאחר איבוד אטקינס הרגיע את חולון עם דאנק חשוב. ורגאס המשיך לקחת אחריות והוציא מבל עבירה ששלחה אותו אל הקו (קלע שתיים ועלה ל-22 אישיות). פינקני עלה במקום פרימן לדקה וחצי האחרונות בפיגור חמש ורשם חסימה יפה על הולוואי שהשאירה לחולון 7 שניות בהתקפה, בל החטיא על הבאזר, אבל השופטים שרקו לשמחון עבירה במאבק על הכדור ואיפשרו להרוש לקלוע שתיים מהקו ולשמור על יתרון 7, דקה לסיום. הירוקים ניסו עוד לחזור, אבל שמחון לא דייק ועד לסיום חולון עוד הגדילו את הפער מהקו וניצחו 74-85.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *