היסטוריה בתל אביב! הירוקים מביסים את הצהובים 63-79

מכבי Hunter חיפה התמודדה הערב (חמישי) מול מכבי תל אביב ביד אליהו וחיפשה להתאושש מההפסד הביתי לאשדוד בשבוע שעבר. המשחק החל רע מבחינת הירוקים והכרמל ומכבי תל אביב בראשותו של אייברסון, הצליחה לצבור נקודות ולעצור את האורחת בהגנה, בדרך ל-11-17 בתום הרבע הראשון. ברבע השני עבו הצעיר בצהוב עוד תפר שלשה, אבל מפה והלאה המשחק כולו היה שייך לירוקים של עופר רחימי שהחלו לדייק יותר בהתקפה ולשמור מצוין בהגנה. הרגע המשמעותי של המשחק הגיע באמצע הרבע השני, כאשר וויל גרייבס נעצר בעבירה של קווינסי מילר, נחת בצורה רעה מאוד על ראשו ואיבד את ההכרה לדקות ארוכות. לאחר שקיבל טיפול רפואי ראשוני על המגרש, הוא ירד על כיסא גלגלים לחדר ההלבשה לקול תשואות הקהל ופונה לבית החולים להמשך טיפול. ללא גרייבס הירוקים דווקא הסתדרו מצוין וסגרו רבע אדיר עם יתרון 36-49 משמעותי.

הרבע השלישי התחיל דווקא טוב מבחינת המארחת, אבל מכבי שוב לחצה על הגז, כאשר וורקמן ובלייזר התעוררו וסל של הקפטן הירוק העניק 20 נקודות יתרון לירוקים. עד לתום הרבע דווין סמית' הספיק לתפור שתי שלשות רצופות שצימקו את הפער עד כדי 43-57. המומנטום בצהוב נמשך ברבע הרביעי ומקל עם שלשה הוריד את הפער לחמש בלבד, אבל ג'ון דיברתולומאו עם שלשה גדולה ולאחר מכן שמחון וגם ורגאס חגגו ובלייזר נתן את החותמת הסופית עם דאנק שהחזיר לירוקים את יתרון 20 הנקודות. בדקה האחרונה רחימי שיתף את הצעירים, בדרך לניצחון היסטורי בירוק, 63-79 על מכבי תל אביב בחוץ.

ביום שישי הבא, בשעה 15:45 יארחו הירוקים את חולון ברוממה! לרכישת כרטיסים לחצו כאן!

"דיברנו על זה שהם חסרים מבחינת מובילי כדור ואני מצדיע לורגאס ולדיברתולומאו ששמו דגש על מקל וזה עבד", סיכם המאמן המנצח, עופר רחימי. "אני חושב שהגיבור של הניצחון, מעבר לכל השחקנים האחרים זה ווילי וורקמן שעשה עבודה נהדרת היום. מצפה לנו משחק קשה מול חולון ואני אומר כל הזמן שזו ליגה שוויונית ואנחנו צריכים להילחם על המקום שלנו בפלייאוף, כי עוד לא הבטחנו אותו ולהגיע לשם בכושר הכי טוב".

"היה קשה לראות את הפציעה של וויל", אמר דיברתולומאו לאחר המשחק. "אף אחד לא אוהב לראות דברים כאלו, אבל אני שמח שניצחנו בשבילו. אנחנו יודעים שמכבי חיפה מעולם לא ניצחה פה בעונה סדירה ואני שמח שאנחנו אלו שהצלחנו לעשות את ההיסטוריה".

מהלך המשחק:

הירוקים עלו בחמישייה עם: ורגאס, מנדז-ולדז, שמחון, בלייזר ופינקני. ורגאס פתח את המשחק עם שתי נקודות, אייברסון מיד ענה עם שתיים בצבע. שמחון התחמם עם שלשה ראשונה במשחק, ראד התכבד מנגד בדאנק הראשון לערב. לאחר נקודות של ורגאס, הצהובים רשמו ריצת 0-8 ועלו ליתרון חמש. שמחון קיבל עבירה שניה, אבל נשאר על הפרקט ורחימי העלה את דיברתולומאו וגרייבס (במקום אורלנדו ובלייזר). הירוקים המשיכו להחטיא בהתקפה ומקל ניצל זאת לשלשה שהעלתה את הפער ל-8. גם הצהובים היו מעט מפוזרים ובעוד שוורקמן עלה בירוק (במקום שמחון), לנדסברג עלה במקום מקל בצהוב. פינקני הסתבך עם עבירה שניה לאחר נקודות נוספות של אייברסון והוחלף בקופרברג. ורגאס קלע שתיים לאחר דקות ארוכות מאוד ללא סל ירוק ולאחר איבוד בצהוב וורקמן צמצם נזקים וקבע פיגור 11-17 בסוף הרבע הראשון.

לרבע השני רחימי עלה עם: ורגאס, דיברתולומאו, וורקמן, גרייבס וקופרברג. שחקנם הצעיר של הצהובים, עמית עבו קלע, שלשה שמיד נענתה עם שלשה של ורגאס ונקודת עונשין של וורקמן שצימק ל-5, קופרברג מנגד שלח את אלכסנדר אל הקו שרשם שתיים קלות. דיברתולומאו השלים שלוש נקודות אחרי סל ועבירה של עבו (שירד לספסל בינתיים). מקל נעצר על ידי קופרברג בבלוק מרשים, אבל לאחר החטאה של וורקמן, אלכסנדר הוציא מקופרברג סל ועבירה והעלה את המקומיים ליתרון 7. גרייבס עלה על הלוח לאחר ששם שתיים על השמירה של אלכסנדר, דיברתולומאו הוסיף שתיים גדולות, צימק לשתיים בלבד ובגאצקיס הוריד את חניכיו לפסק זמן. גרייבס לחץ יפה את ראד שאיבד וגם רשם סל גדול על אלכסנדר והשווה ל-24-24. דיברתולומאו איפס את הידית עם שלשה והעלה את מכבי ליתרון ובלייזר הוציא מסמית' עבירת תוקף (שניה שלו). ורגאס שם עוד שתיים ועלה לדו-ספרתי אישי, וורקמן חטף ורץ את כל המגרש, אך נחסם על ידי ראד. גרייבס עלה לדאנק, נעצר בעבירה, התעלף ושכב דקות ארוכות על הפרקט. בהיעדרו של גרייבס הירוקים דווקא הסתדרו לא רע ועלו ליתרון דו ספרתי מרשים, דקה למחצית. מכבי המשיכה ללחוץ וסיימה את המחצית ביתרון 36-49.

לרבע השלישי עלו: ורגאס, מנדז-ולדז, שמחון, בלייזר ופינקני. שתי הקבוצות היו חדות מהפתיחה, שלשה של סמית צימקה את ההפרש ל-12. סמית' ושמחון החליפו שלשות ולאחר שלשה של מנדז-ולדז בגאצקיס שוב הוריד את הצהובים לפסק זמן. שמחון הוציא מסמית' עבירה שלישית והוסיף קליעת עונשין למאזנו האישי, וורקמן הוסיף שתיים במתפרצת. הירוקים המשיכו לשמור טוב מאוד  וארבע רצופות של וורקמן ובלייזר סידרו להם יתרון 18, שלוש דקות לסיום הרבע. בלייזר גם הוא הצטרף לחגיגה והעלה את הירוקים ליתרון 20, אך סמית' המשיך לצלוף מחוץ לקשת ולאחר החטאה של פינקני בסוף שעון הוא צימק ל-14 בלבד, עם עוד שלשה. בהתקפה האחרונה של הרבע פינקני החטיא מצב קשה והקבוצות ירדו לספסלים ביתרון ירוק 43-57.

לרבע המכריע עלתה החמישייה בירוק עם: ורגאס, מנדז-ולדז, דיברתולומאו, שמחון ובלייזר. הצהובים פתחו את הרבע עם שלוש רצופות והמשיכו ריצת 0-9. לוי המשיך את הריצה עם שלשה וצימק לשמונה בלבד, לאחר דקות ארוכות של יתרון דו ספרתי ירוק, מקל המשיך לחגוג עם עוד שלשה, אבל מנגד דיברתולומאו צלף רחוק מחוץ לקשת ונתן קצת אוויר לרחימי. שמחון קבר שלשה חשובה לאחר החטאה של לוי, ורגאס הוסיף עוד שתיים במעבר. מקל קלע שתיים וצימק ל-10 בלבד, חמש דקות לסיום, ורגאס הלך חזק אל הסל, הוציא עבירה מאלכסנדר וקלע נקודה מהקו. ורגאס עלה ל-20 אישיות עם שלשה גדולה ולאחר החטאות בשני הצדדים לוי קלע שתיים וצימק ל-12, שלוש דקות לסיום ורחימי לקח פסק זמן. הירוקים הסתדרו עם לחץ על כל המגרש של הצהובים, וורקמן הוציא מאייברסון עבירה, אך קלע רק נקודת עונשין. המקומיים שוב הזמינו לחץ על ורגאס, שהצליח לשחרר לדיברתולומאו שמצא את פינקני בצבע שהוציא עבירה שלישית מאייברסון וקלע שתיים מהקו. שלשה פנויה של דיברתולומאו סידרה למכבי יתרון 18 מבטיח, שתי דקות לסיום. פינקני חסם את ראד יפה ובלייזר הוסיף דאנק אדיר בדרך ל-20 הפרש. מקל עוד הספיק לתפור שלשה, רחימי מנגד העלה את ארצי ושריד הצעירים. בסיום ניצחון ענק והיסטורי למכבי Hunter חיפה 63-79

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *