לאחר ארבעה ניצחונות ברוממה הירוקים נעצרים מול אשדוד

מכבי Hunter חיפה אירחה הערב (חמישי) את מכבי אשדוד/באר טוביה וקיוותה להמשיך תקופה טובה ולרשום ניצחון ביתי חמישי ברציפות. המשחק החל מאוד מפוזר ולאחר שתי דקות ללא נקודות שמחון קלע שתיים ראשונות ולאחר עוד נקודות בירוק הם עלו ליתרון 0-6. האורחים נכנסו למשחק, בעיקר בעזרת השחקנים הזרים ואקס הירוקים יפתח זיו שרשם דאנק. עד לסיום שתי הקבוצות רשמו שלשות וסיימון עם שלשה לקראת סוף שעון קבע יתרון 20-21 לאשדוד. ברבע השני אשדוד התעוררו והמשיכו לצלוף מכל מצב, כאשר הירוקים לא מצאו את הקצב בהתקפה. סיימון וליטל היו המוציאים לפועל העיקריים של האשדודים שעלו ליתרון 11, אך פינקני צימק ל-35-44 במחצית.

הרבע השלישי החל בסערה של אשדוד שלחצו על הגז ועלו ליתרון 17 מוחץ. פינקני היה האיש שאליו הלכו הכדורים והוא עלה לדו-ספרתי בשלב מוקדם והצליח לצמק מעט. הירוקים התעוררו ובעזרת שלשה של מנדז-ולדז ונקודות ונקודות של שמחון הורידו את הפער לשש, אבל אשדוד המשיכו ערב קליעה מצוין ודילארד קבע את תוצאת הרבע השלישי מהקו, 57-66 לאשדוד. ברבע הרביעי שחקני מכבי המשיכו בעיקר להחטיא מחוץ לקשת ואיפשרו לאשדוד להמשיך ולהחזיק ביתרון דו ספרתי משכנע, בהובלת ליטל, קארמייקל ומעל כולם סיימון. המשחק התחמם והקבוצות עשו הרבה עבירות, ורגאס ובלייזר צימקו מהקו ל-9, דקה וחצי לסיום, אבל האורחת הורידה שעון וניצחה לבסוף 77-82.

קלעו למכבי: ורגאס 17 נק', גרייבס 16 נק', פינקני 15 נק', בלייזר 11 נק', 13 ריב' ו-4 אס', שמחון 9 נק' ו-5 אס', דיברתולומאו 6 נק' ו-10 ריב' ומנדז-ולדז 3 נק'. קופרברג (3 דקות) ושריד (מספר שניות), שותפו ולא קלעו.

"שיחקנו לא טוב הערב, לא אגרסיבי מספיק. מיהרנו מאוד בהתקפה ולא פירגנו מספיק וחבל מאוד", סיכם עופר רחימי. "לקחנו זריקות קשות הערב וגם זריקות פנויות לא נכנסו. אשדוד שיחקו טוב ונכנסו להם קליעות קשות ואנחנו מצד שני לא שטפנו את המגרש וזה כל הסיפור".

"חבל שהפסדנו את המשחק, זה היה עוזר לנו מאוד בטבלה, אבל זה משחק אחד ויש עוד זמן עד לתום הסיבוב", אמר הקפטן עוז בלייזר. "אני חושב שכקבוצה שיחקנו פחות טוב וגם זריקות פנויות לא נכנסו לנו. לא היינו באנרגיות הנכונות מההתחלה והיינו צריכים לרדוף אחריהם. מגיע להם קרדיט, הם שיחקו טוב וקלעו זריקות קשות הערב. אנחנו בתקופה טובה ואנחנו קבוצה טובה. היום לא שיחקנו כמו בדרך כלל ונצטרך לתקן את זה".

מהלך המשחק:

הירוקים עלו בחמישייה עם: ורגאס, דיברתולומאו, שמחון, גרייבס ופינקני. לאחר שתי דקות ללא נקודות בשני הצדדים, דיברתולומאו רשם חדירה מוצלחת ואת נקודות הבכורה במשחק, שמחון הוסיף עוד שתיים לאחר החטאה של האקס, יפתח זיו. דיברתולומאו סידר לפינקני כדור טוב בצבע והסנטר הירוק הוסיף עוד שתיים למאזן בירוק, ג'ייק כהן קלע שתי נקודות ראשונות בצהוב לאחר שלוש וחצי דקות, פינקני ענה עם שלשה מהפינה. לאחר שלשה ראשונה של האורחים, דיברתולומאו קיבל כדור יפה מפינקני ורשם עוד שתי נקודות, ליטל מנגד תפר שלשה וצימק ל-3 בלבד. בלייזר חסם יפה בצד אחד ורשם פולו-דאנק אדיר בצד השני, ליטל ענה עם שתיים ועלה לחמש אישיות, רחימי העלה את מנדז-ולדז וגרייבס (במקום דיברתולומאו ופינקני). לאחר נקודות של ורגאס, זיו רשם סל ועבירה והוריד את הפער לשתיים בלבד, דקה לסיום הרבע. עד לסיום הרבע שתי הקבוצות רשמו שלשות יפות. סיימון קבע את תוצאת הרבע עם שלשה כמעט בסוף שעון, 20-21 לאשדוד.

לרבע השני רחימי עלה עם: מנדז-ולדז, דיברתולומאו, גרייבס, בלייזר וקופרברג. אשדוד פתחו בריצת 0-6 ורחימי לקח פסק זמן. לאחר עוד החטאות בשני הצדדים, פינקני המשיך להיות האיש הדומיננטי בירוק וקלע עוד שתיים, אשדוד המשיכו לצלוף ועלו ליתרון 11, כאשר סיימון כבר עם 14 נקודות, גרייבס חפר עליו וקלע שתיים ו-ורגאס הוסיף עוד חדירה. הירוקים המשיכו להתדרדר ושלוש דקות למחצית אשדוד עלו ליתרון 14, ורגאס ענה עם שלשה פנויה. בפיגור 13 בירוק, נשרקה עבירה שניה לליטל וגם ראשונה לזיו (טכנית), ורגאס קלע נקודה מהקו, פינקני הוסיף עוד שתיים וצימק יפה. במחצית, 35-44 לאשדוד.

לרבע השלישי עלו: ורגאס, דיברתולומאו, שמחון, בלייזר ופינקני. הרבע נפתח עם קליעת עונשין של כהן, לאחר שהשופטים שרקו טכנית למאמן הירוקים בתום המחצית הראשונה. אשדוד המשיכו לרוץ וקלעו עוד חמש, ורגאס ענה בסל ועבירה ורשם שלוש נקודות שנמחקו עם שלשה פנויה של זיו. החגיגה של הצהובים המשיכה עם סל ועבירה של כהן (דיברתולומאו עם שניה ירד אל הספסל) והם עלו ליתרון 17. פינקני הוציא מכהן עבירה שלישית וקלע שתי קליעות חשובות מהקו ולאחר קליעה משוגעת של ליטל, הוסיף עוד ארבע רצופות עלה ל-15 אישיות. הכדורים המשיכו ללכת לפינקני שהוריד את כהן לספסל עם ארבע עבירות ומנדז-ולדז ניצל זאת לשלשה חשובה שהורידה את הפער ל-10. לאחר עוד עצירה בהגנה שמחון קלע שתיים במעבר ואילץ את טפירו להוריד את חניכיו לפסק זמן. סיימון חזר עם שלשה, ורגאס ענה עם שתיים במעבר. בלייזר הוציא מסיימון עבירה בדרך אל הסל ועם שתיים מהקו המשיך לנגוס בפער הצהוב, אבל סיימון לא נשאר חייב, קלע שלשה משוגעת, עלה ל-22 אישיות והחזיר את הפער ל-10. המשחק המשיך להתחמם ולאחר שורגאס התעמת עם אלטיט, נרשמו גם דברים בין בלייזר לסיימון (לאחר תוקף של האשדודי). סיימון המשיך להשתולל, עשה עבירה שלישית על דיברתולומאו ואיפשר לו לקלוע שתיים קלות מהקו. בלייזר לקח אחריות, הוציא עבירה נוספת מהצהובים וקלע שתיים שצימקו לשש בלבד, דקה לסוף הרבע. אלטיט קלע שתיים וסיים בצורת בצהוב, אבל שתי עבירות רצופות בירוק נתנו לדילארד קליעת עונשין שקבעה 57-66 לאורחים.

לרבע המכריע עלתה החמישייה בירוק עם: ורגאס, דיברתולומואו, שמחון, גרייבס ופינקני. דילארד פתח עם שלשה, גרייבס ענה עם שתיים. הירוקים שוב דישדשו בהתקפה ואיפשרו לאשדוד לעלות לפער 12. גרייבס צימק עם שלשה בזמן הנכון, ליטל מיד ענה עם שתיים וקרמייקל הוסיף סל ועבירה שאילצו את הירוקים לרדת לטיים אאוט. אשדוד החלו לברוח , כאשר הם סובלים מערב קליעה נוראי מחוץ לקשת. אשדוד לא הצליחו לקלוע כשתי דקות, אבל מכבי לא הצליחה לנצל זאת, עד שורגאס קלע נקודת עונשין וצימק ל-11, שתי דקות לסוף. האורחים העבירו את הזמן ולמרות החטאות בהתקפה והרבה עבירות בהגנה (כולל חמישית של כהן), הירוקים לא הצליחו לחזור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *