הירוקים רושמים ניצחון קשה ומתוק 82-84 בגן נר

מכבי Hunter חיפה יצאה הערב (ראשון) לגן-נר, למשחק קשה מול הפועל גלבוע/גליל, במטרה להמשיך תקופה טובה ולרשום ניצחון נוסף. המשחק החל בקצב גבוה בעיקר בהגנה, כאשר קוואלס הראה אתלטיות אופיינית מהפתיחה והקשה על מכבי לייצר נקודות. שמחון העלה את האורחים על הלוח עם שלשה והקבוצות החלו לצבור נקודות. המשחק התחמם קצת והעבירות הצטברו בשני הצדדים, ורגאס צלף מחוץ לקשת ופינקני היה האיש אליו הלכו הכדורים בירוק, כאשר הוא נעצר בעיקר בעבירות והרבה ללכת אל הקו. קוואלס עם שלשה פנויה מהפינה קבע יתרון באדום, 18-20 בתום הרבע הראשון. ברבע השני גלבוע/גליל העלו את הקצב והמשיכו לחסום את מכבי ולהקשות עליה לייצר נקודות. חמש נקודות רצופות העלו אותם ליתרון 11 נקודות ופינקני מנגד עלה ל-9 אישיות מהקו. שמחון הוציא בלתי ספורטיבית מסקוורר ושתי קליעות עונשין שלו צימקו ל-38-45 למקומיים במחצית.

חניכיו של עופר רחימי עלו חדים יותר למחצית השנייה ובעזרת המון אגרסיביות בהגנה הצליחו לרשום ריצת 2-15 אדירה, בדרך ליתרון. האורחת התעוררה, לקחה שוב את היתרון, שגרייבס מיד החזיר עם קליעות עונשין, בערב עם הרבה עבירות בשני הצדדים. דיברתולומאו צלף שלשה אדירה על הבאזר, אבל החדשות הרעות הגיעו מכיוונו של בלייזר שעבירה רביעית שלו שלחה אותו אל הספסל ואיפשרה לגריפין להשוות עם דאנק יפה. למרות זאת, מי שקבע את תוצאת הרבע היה ווילי וורקמן עם שלשה בדיוק בזמן, בדרך ל-60-63 ירוק. הרבע המכריע לא יכל להיות מותח יותר, כאשר ורגאס מצד אחד וסיגרס מצד שני לקחו הרבה אחריות והשאירו את המשחק מותח עד הסוף. בדקה האחרונה החל קרב מהקו ולמרות שמכבי כבר הובילה בארבע נקודות, החטאות עונשין של בלייזר, שמחון וגרייבס איפשרו לגלבוע/גליל להישאר במשחק ובסופו של דבר סיגרס לקח כדור אחרון, בפיגור שתיים, 4.4 שניות לסוף, נעצר יפה על ידי ורגאס ומכבי Hunter חיפה השיגה ניצחון 82-84 מותח מאוד בגן-נר.

"במחצית השנייה השחקנים עלו אגרסיביים יותר, ורגאס עשה סוויץ' וזה מאוד עזר לנו", הסביר עופר רחימי את ההתעוררות של מכבי. "אמרתי בחדר ההלבשה שאנחנו מול קבוצה קשוחה ואנחנו צריכים להתעלות. שמנו דגש על הולוואי ועצרנו אותו טוב. כרגע אנחנו לא מסתכלים על הטבלה, אלא רק על המשחק ביום חמישי ברוממה מול אשדוד".

"זה ניצחון מאוד חשוב, אחרי משחק קשה ואגרסיבי בחוץ. אנחנו מרגישים טוב על המגרש והמטרה שלנו היא להמשיך לנצח ולעלות בטבלה לקראת הפלייאוף", סיכם גרגורי ורגאס.

קלעו לירוקים: שמחון 19 נק', ורגאס 16 נק', 11 אס' ו-4 חט', פינקני (8 ריב') ודיברתולומאו 12 נק' כל אחד, בלייזר 8 נק', גרייבס 7 נק' ו-5 ריב', מנדז-ולדז 5 נק', וורקמן 3 נק' וקופרברג 2 נק'.

מהלך המשחק:

הירוקים עלו בחמישייה עם: ורגאס, דיברתולומאו, שמחון, בלייזר ופינקני. המשחק החל בקצב מהיר, כאשר קוואלס חסם את שמחון בצד אחד ומנגד האדומים עלו על הלוח ממהלך יפה. שמחון חימם ידית ורשם שלשה ראשונה במשחק, גריפין הראה כוחות בצבע והעלה את המקומיים ליתרון נקודה, דקה במשחק. שמחון קלע עוד שתיים ועלה לחמש אישיות, פינקני נכנס לקצב, הלך לארבע זריקות עונשין וקלע שתיים ולאחר החטאה באדום גם רשם שתיים בצבע. לחובת שתי הקבוצות נשרקו צעדים וגריפין ניצל זריקה פנויה לחלוטין לרשום שתיים קלות, דיברתולומאו הגיב עם שלשה ענקית על הבאזר. ג'ייסון סיגרס עלה מהספסל אצל בית הלחמי, בעוד שמנדז-ולדז החליף את שמחון בירוק. שוכמן קלע שתיים בצד אחד, אבל עשה עבירה שניה על פינקני בצד השני והסנטר הירוק הלך בפעם השלישית אל הקו, קלע שתיים וירד לנוח (גרייבס עלה). הקבוצות העלו אגרסיביות בהגנה ולמכבי זה עלה בעבירה שניה מהירה של גרייבס ולאחר איבודים בשני הצדדים קוואלס תפר שלשה פנויה והעלה את האדומים ליתרון נקודה, שתי דקות לסוף הרבע. ורגאס התעורר וצלף מבחוץ, גרייבס הספיק לקחת ריבאונד יפה ולהוציא מגריפין עבירה, לפני שירד אל הספסל יחד עם ורגאס. פינקני שוב הוציא עבירה בצבע והלך אל הקו (ושוב קלע נקודה), למארחת נשאר כדור ביד עם שלוש שניות הבדל בין השעונים, אותו קוואלס ניצל לעוד שלשה פנויה מהפינה וקבע יתרון 18-20 אדום בסוף הרבע הראשון.

לרבע השני רחימי עלה עם: ורגאס, מנדז-ולדז, שמחון, וורקמן וקופרברג. שמחון שם שתיים לאחר עצירה הגנתית יפה של הגארדים בירוק, אך סיגרס מיד רשם שתיים והחזיר את היתרון לאדומים. וורקמן הוציא משוכמן עבירה שלישית, אך מנגד החטיא שלשה פנויה ואיפשר לאדומים לעלות ליתרון חמש, שקפץ לשש, לאחר שבלייזר שלח את סיגרס לקו. שמחון נעזר בחסימה טובה של קופרברג ותפר שלשה נוספת, הסנטר הצעיר שמר יפה את הולוואי שצעד ואיבד את הכדור ולאחר מכן רשם שתיים ראשונות מאסיסט יפה של שמחון. קופרברג קיבל כדור טוב בצבע, אבל קוואלס שוב ריחף וחסם ובשנייה שנותרה לירוקים שמחון הצליח להוציא זריקה מוצלחת מחצי מרחק. שמחון שלח את בן-צבי אל הקו והגארד באדום קלע שתי עונשין והוסיף שלשה לאחר החטאה של בלייזר, בדרך ליתרון שש. קופרברג החטיא הזדמנות לשתי נקודות נוספות וירד אל הספסל (גרייבס עלה), בן צבי המשיך להיות האיש החם וקלע נקודה שביעית רצוף, בלייזר עצר את השטף עם שתי קליעות מהקו, אך גלבוע/גליל הגיבו בחמש רצופות ולראשונה עלו ליתרון דו ספרתי (11). גריפין וקוואלס המשיכו להקשות על מכבי עם גגות מרשימים (6 חסימות עד לשלב זה), ורגאס ענה עם שתי נקודות במעבר. דווקא בית הלחמי שהוביל בתשע לקח פסק זמן, אבל שתי הקבוצות חזרו ממנו מפוזרות, עד שקוואלס הניח שתיים באתלטיות אופיינית. ורגאס סידר לפינקני כדור יפה בצבע והסנטר הירוק עלה ל-9 אישיות, גריפין ענה עם שלשה גדולה והשאיר לירוקים דקה לצמק את ההפרש. גרייבס שם שתיים על גריפין ולאחר חטיפה של דיברתולומאו שמחון סחט מסקוורר עבירה בלתי ספורטיבית, קלע שתיים מהקו והשאיר לקבוצות 20.6 שניות עד למחצית. פינקני ניצל את הכדור האחרון בירוק לסחיטת עבירה ושוב קלע נקודה מהקו, האדומים איבדו כדור תוך 4 שניות והשאירו למכבי 1.5 שניות לתרגיל אחרון שלא הניב נקודות ובמחצית 38-45 לגלבוע/גליל.

לרבע השלישי עלתה החמישייה בירוק עם: ורגאס, דיברתולומאו, שמחון, בלייזר ופינקני. כמו בתחילת המשחק, גם הפעם שמחון עלה ראשון על הלוח בירוק, עם קליעה מחצי מרחק ולאחר איבוד באדום ורגאס רשם חדירה מוצלחת. פינקני ובלייזר עצרו את הולוואי בהגנה ולאחר מכן הסנטר בירוק רשם שתי נקודות על הסנטר באדום, מנגד קוואלס המשיך משחק מצוין וקלע שתיים ראשונות לגלבוע/גליל במחצית. הירוקים המשיכו ללכת פנימה ולהוציא עבירות, הפעם בלייזר הוציא מסיגרס ראשונה ורשם נקודה מהקו (היה ללא סל שדה עם 0/6). לאחר חטיפה יפה של ורגאס ושמחון, הרכז הירוק תפר שלשה שהחזירה את מכבי ליתרון נקודה, לאחר דקות ארוכות של פיגור. לאחר פסק זמן של בית הלחמי, הירוקים המשיכו להציג לחץ על כל המגרש, שהשתלם עם חטיפה של דיברתולומאו ודאנק של בלייזר ולאחר מכן תפר בעצמו שלשה יפה והעלה את מכבי ליתרון שש, לאחר ריצת 2-15 ברבע השני. פינקני עם עבירה שניה שלח את סיגרס אל הקו (קלע שתיים) ולאחר החטאה של פינקני גם תפר שלשה במתפרצת שצימקה לנקודה בלבד. הולוואי קלע שתיים ראשונות במשחק (ריבאונד התקפה אופייני) ורחימי הגיב בחילוף (גרייבס במקום פינקני). גרייבס קיבל עבירה שלישית מהירה וסיגרס שוב לא החטיא מהקו בדרך להחזרת היתרון למארחת. גרייבס רשם שתי קליעות מהקו ומכבי הובילה בנקודה, שלוש דקות לסיום הרבע, בן-צבי רשם חדירה מוצלחת והמשיך את נדנדת היתרון. דיברתולומאו צלף שלשה יפה על הבאזר, אבל בלייזר קיבל שתי עבירות רצופות (רביעית) וירד לנוח. גריפין השווה עם פולו דאנק יפה ובדקה האחרונה לרבע וורקמן תפר שלשה וקבע 60-63 למכבי.

לרבע המכריע עלו: ורגאס, מנדז-ולדז, שמחון, וורקמן ופינקני. מנדז-ולדז קלע נקודות ראשונות עם שלשה, בן-צבי וסיגרס צימקו שוב לשתיים ורחימי לקח פסק זמן תוך שתי דקות ברבע. דיברתולומאו חזר על חשבונו של וורקמן, מנדז-ולדז התחמם עם שתי נקודות קשות, ורגאס הוסיף עוד שתי נקודות במתפרצת והפעם בית הלחמי לקח טיים אאוט בפיגור שש. דיברתולומאו תפר שלשה ולאחר נקודות של סיגרס, שמחון קלע עוד שתיים בצבע. בית הלחמי החזיר את גריפין ובן-צבי בפיגור 9 וסיגרס הוציא מפינקני עבירה שהעלתה את מפלס העצבים בספסל הירוק. סיגרס כהרגלו קלע שתיים וצימק, ורגאס איבד ואילץ את דיברתולומאו לעצור את סיגרס שוב בעבירה ושוב הוא קלע שתיים מהקו ועלה ל-22 אישיות. פינקני עצר יפה את הולוואי ולאחר מכן הוחלף על ידי גרייבס, המקומיים המשיכו להציג הגנה חזקה ובן-צבי עם שתיים צימק לשלוש בלבד. ורגאס לקח אחריות ושם שתיים קשות וחשובות, סיגרס מיד ענה עם שתיים משלו ושמר על שלוש הפרש בלבד, 2:38 לסוף. בלייזר חזר בשורות הירוקים במקומו של שמחון והחטיא מיד מצב בלתי אפשרי בסוף שעון, סיגרס מנגד שוב נשלח אל הקו, קלע שתיים וצימק לנקודה, 2:13 לתום המשחק. גרייבס תפר שלשה ענקית ולאחר שתי נקודות נוספות מהקו של המקומיים, החטיא דאנק, הוציא עבירה, אבל החטיא שתי זריקות עונשין מכריעות, דקה וחצי לסיום. הפוורוורד הירוק פיצה מיד עם חטיפה מהולוואי והירוקים החזיקו כדור ביד, דקה לסוף, ביתרון שתיים. גרייבס החטיא זריקה משוגעת בסוף שעון, אבל מנגד לקח ריבאונד חשוב מאוד והשאיר את מכבי ביתרון, 21 שניות לסיום. גרייבס הוציא כדור לורגאס, שנגס רק 4 שניות מהשעון לפני שהולוואי שלח אותו אל הקו. הרכז הירוק עמד בלחץ וקלע שתיים קריטיות בירוק-לבן. בית הלחמי לקח פסק זמן ולאחר שתיים מהירות של סיגרס, רחימי לקח פסק זמן ביתרון שתיים 12 שניות לסיום. בלייזר הוציא כדור למנדז-ולדז שעל רגל אחת הצליח להחזיר לו כדור בצבע וקוואלס מהר עצר אותו בעבירה. הקפטן הירוק קלע נקודה בלבד, ורגאס עשה עבירה מהירה על סיגרס שבערב נפלא מהקו קלע שתיים והשאיר את המשחק מותח עד הסוף, כאשר מכבי נשארת עם יתרון נקודה, 5.7 שניות לסיום. שמחון השתלט על הכדור של בלייזר ומיד נשלח אל העונשין, קלע רק נקודה והשאיר למקומיים אפשרות לניצחון ב-4.4 שניות. ורגאס שמר מצוין על סיגרס שהחטיא כדור אחרון ומכבי Hunter חיפה ניצחה 82-84 בתום קרב אדיר בגן-נר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *