נעצרו בעין שרה: הירוקים רושמים הפסד 69-78 לנהריה

מכבי Hunter חיפה הצפינה לעין שרה שבנהריה, כדי לפגוש את עירוני נהריה למשחק במסגרת המחזור ה-24 בליגת ווינר סל. הירוקים מהכרמל רצו לחבר ניצחון רביעי ברציפות לראשונה העונה ולהמשיך מומנטום מצוין בחודש האחרון. הפתיחה הייתה כולה של נהריה ויינסי גייטס (סיים ערב גדול עם 21 נקודות), כאשר בלייזר עם שלשה היה הראשון לעלות על הלוח בירוק, לאחר שלוש וחצי דקות משחק. רחימי העלה את מנדז-ולדז לאחר שישב בחוץ שבועיים בשל פציעה, אך הוא לא סייע למכבי להיכנס לקצב והם ירדו להפסקת הרבע הראשון בפיגור 12-19. הרבע השני המשיך באותה הצורה בדיוק, רק שרחימי העלה את וויל גרייבס מהספסל והפורוורד שנמצא בתקופה מעולה, קלע 4/5 לשלוש במחצית. גרייבס היה היחידי שהופיע בהתקפה החיפאית ובמחצית נהריה הובילו 31-41.

בתחילת הרבע השלישי היה נראה שהמשחק הולך לכיוון נהריה בלבד והם כבר עלו ליתרון שיא של 16 נקודות, אבל הדקות הבאות היו שייכות רק למכבי Hunter חיפה שרצה 2-15 (הרבה בזכות מנדז-ולדז שנכנס לעניינים) ובתום הרבע נהריה הובילו רק 51-54. הרבע המכריע נפתח מצוין עם שלשה של מנדז-ולדז, אבל המשחק התחמם והשופטים החלו לשרוק יותר ויותר בשני הצדדים. גרייבס קיבל טכנית ושמחון בלתי ספורטיבית ולמרות זאת נהריה לא הצליחו לעלות לפער משמעותי. שולדרבראנד שהיה בינוני התעוררר בזמן וחסימה בצד אחד לוותה בשלשה חשובה בצד השני שקבעה יתרון 8 למקומיים. מנדז-ולדז עוד השאיר את מכבי בחיים עם שלשה גדולה (סיים עם 15 נקודות), אבל נהריה לא שמטו את היתרון, ניצחו 69-78 וקטעו רצף שלושה ניצחונות בירוק.

"קיבלנו כמה החלטות לא טובות בהתקפה וגם איבדנו קצת כדורים בסוף ופשוט פיספסנו", סיכם עופר רחימי. "אני חושב שלקחנו זריקות טובות במחצית הראשונה והן פשוט לא נכנסו, לא חושב שלא נכנסנו טוב למשחק. אני חושב שהירידה שלנו להגנה לא הייתה במיטיביה ויינסי גייטס הראה את החולשה היחסית שלנו בצבע וזה משהו שנצטרך לתקן".

קלעו למכבי: גרייבס 20 נק' ו-9 ריב', מנדז-ולדז 15 נק', ורגאס 12 נק' ו-6 ריב', שמחון 7 נק' ו-6 ריב', דיברתולומאו ובלייזר 5 נק' ו-6 ריב' כל אחד, פינקני 3 נק' ו-וורקמן 2 נק'. קופרברג שותף ולא קלע.

מהלך המשחק:

הירוקים עלו בחמישייה עם: ורגאס, דיברתולומאו, שמחון, בלייזר ופינקני. המקומיים פתחו עם שתיים מהירות של גייטסולאחר שלוש החטאות שלוש של הירוקים ושתי החטאות נוספות מחצי מרחק, גייטס רשם עוד שתי נקודות והעלה את המארחים ל-0-4, שתיים וחצי דקות במשחק. בלייזר עצר את הבצורת בירוק עם שלשה, שלוש וחצי דקות במשחק, קיצ'ן מיד ענה עם שתיים מתחת לסל. שמחון סידר לפינקני אסיסט יפה והסנטר מהכרמל שם שתיים וגם הוציא עבירה ראשונה משולדרבאנד, אך הוא החטיא את זריקת הבונוס. הקבוצות התקשו להיכנס לקצב, בלייזר הוציא מאסנטי עבירה בדרך אל הטבעת ורשם שתיים מהקו, דיברתולומאו עם חטיפה אופיינית, סידר לורגאס שתיים שהעלו את הירוקים ליתרון ראשון. נהריה ענתה בארבע רצופות ואז עמית שמחון נכנס לקצב עם שלשה ראשונה. רחימי העלה את וורקמן ומנדז-ולדז ושולדרבראנד הוציא מבלייזר עבירה וקלע שתיים מהקו. גם קופרברג הצעיר עלה לשחק ועשה עבירה על גייטס שגם קלע שתיים וגם את הבונוס, בדרך ליתרון 5, 40 שניות לסיום הרבע. וורקמן החטיא זריקה והשאיר לנהריה כדור אחרון, אותו דאגלס ניצל לשתיים מריבאונד התקפה בדרך ל-12-19 למקומיים בתום הרבע.

לרבע השני רחימי עלה עם: ורגאס, מנדז-ולדז, וורקמן, גרייבס וקופרברג. דאגלס פתח את הרבע עם שלשה מדהימה על הבאזר, גרייבס מיד ענה עם שלשה על השמירה של נאש. קופרברג עשה עבירה שניה וחזר אל הספסל, פאוסט חסם את מנדז-ולדז ורץ כל הדרך לדאנק, רחימי הגיב והכניס את ורגאס ושמחון, לא לפני שגרייבס תפר עוד שלשה על הראש של נאש ומיד לאחר מכן שלשה נוספת שלו הוריד את אלפסי לפסק זמן, כאשר נהריה ביתרון חמש. דאגלס חזר מהטיים אאוט עם שתיים קשות, מנגד השופטים שרקו תוקף לפינקני שלא עצר את גייטס בדרך אל הטבעת בצד השני. פינקני רשם עוד נקודה מהקו, אך פאוסט מהצד השני התחמם ורשם סל ועבירה שהחזירה את נהריה ליתרון דו ספרתי. גרייבס תפר שלשה רביעית, אבל מנגד גייטס העלה את מאזנו האישי ל-15 ואת היתרון של נהריה ל-12 ורחימי לקח פסק זמן, 3:35 למחצית. דיברתולומאו לא הצליח לקלוע ונחסם על ידי גייטס הלוהט, בלייזר מצא את שמחון לשתיים יפות. דיברתולומאו הוציא מדאגלס עבירה שניה וקלע שתיים מהקו, שודלדרבאנד עצר את גרייבס החם גם הוא בעבירה והפורוורד הירוק קלע שתיים. בלייזר איבד כדור ונהריה ניצלו זאת לאלי-אופ יפה ולאחר עוד החטאה של בלייזר מחוץ לקשת. במחצית הקבוצות ירדו כאשר נהריה הובילה 31-41.

לרבע השלישי עלו במכבי: ורגאס, דיברתולומאו, שמחון, בלייזר ופינקני. לאחר החטאות ואיבודים של שתי הקבוצות, דיברתולומאו פתח את הרבע עם שלשה מצמקת, הופסון ענה עם שתיים יפות מחצי מרחק. הופסון הוציא מפינקני עבירה שלישית, קלע שתיים מהקו ולאחר עבירה של אסנטי על החצי, רחימי קיבל מהשופטים עבירה טכנית, אותה נהריה לא הצליחו לנצל לנקודות, אבל הופסון רשם עוד דאנק לאחר איבוד של פינקני והעלה את המקומיים ליתרון 13. אסנטי קיבל את השלישית שלו וגרייבס עלה במקומו של פינקני. הירוקים המשיכו להיות מאוד לא מדויקים בהתקפה, בעיקר בזכות אגרסיביות של המקומיים שגם זיכתה את דאגלס בעבירה שלישית ואת גייטס בשניה. מנדז-ולדז רשם שתי נקודות יפות וראשונות לאחר הפציעה, אך דאגלס מיד ענה עם שלשה מרחוק. דאגלס קיבל עבירה רביעית וירד לנוח, שמחון ניצל זאת לשתי קליעות עונשין. ורגאס קלע שתי נקודות חשובות, גרייבס הוסיף עוד שתיים בפולו-דאנק מרשים וגם חסם את פאוסט ואיפשר לורגאס להניח עוד שתיים בדרך ל-8 הפרש בלבד. אלפסי הזעיק טיים אאוט. הירוקים הראו המון נחישות בשני צידי המגרש ומנדז-ולדז הוציא עבירה ראשונה מפאוסט, קלע שתיים וצימק לשש בלבד. אסנטי הוציא מוורקמן עבירה, קלע נקודה מהקו ועצר ריצת 0-10 של מכבי, וורקמן ענה עם שתי עונשין משלו. עד לתום הרבע מנדז-ולדז הוסיף שלשה וקבע 51-54 לנהריה, לאחר ריצת 2-15 של מכבי Hunter חיפה.

לרבע המכריע עלתה החמישייה בירוק עם: מנדז-ולדז, דיברתולומאו, שמחון, וורקמן וגרייבס. מנדז-ולדז פתח עם שלשה שהשוותה את המשחק, שולדרבראנד מנגד צינן את הירוקים עם דאנק חופשי. שמחון הסתבך ואיבד והשופטים שרקו עבירה בלתי ספורטיבית לחובתו, אותה הופסון ניצל לשתיים מהקו ולאחר איבוד של גרייבס הוא גם קיבל טכנית. למרות כל העצבים, נהריה לא הצליחו לקלוע ורק לאחר איבוד של דיברתולומאו (צעדים), קיצ'ן שם שתיים על הבאזר והגדיל את הפער לשש, שש וחצי דקות לסיום המשחק. ורגאס רשם שתיים חשובות מהקו וגם גרייבס הלך אל העונשין, אך קלע את השניה בלבד וצימק ל-5. מנדז-ולדז המשיך להיות חם ושם עוד שתיים (עלה ל-12 אישיות), גייטס מנגד ענה עם דאנק אופייני. גרייבס עלה ל-20 אישיות עם שלשה אדירה והשווה את המשחק. דאגלס חזר לשחק למרות 4 עבירות ותרם שתי נקודות בזמן הנכון, ורגאס עשה אותו הדבר מצד שני ועלה לדו ספרתי גם הוא. הכדורים המשיכו ללכת לגייטס שהוציא מורגאס סל ועבירה (עלה ל-22 אישיות), רחימי לקח פסק זמן בפיגור 3. שולדרברנאד חסם בצד אחד והרים שלשה בצד השני ולאחר איבודים בשני הצדדים אסנטי רשם שתי קליעות עונשין וקבע יתרון 8 למקומיים, 1:30 לסיום המשחק. מנדז-ולדז קבר שלשה ענקית והשאיר את מכבי בחיים, אך הירוקים לא הצליחו לדייק בהתקפה ובסיום 69-78 לנהריה, שקוטעת רצף שלושה ניצחונות של הירוקים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *