חשמל בהיכל! הירוקים מביסים את קריית גת 78-99

מכבי Hunter חיפה פתחה הערב (שני), את הסיבוב השלישי במסגרת ליגת ווינר-סל, כאשר היא רוצה לנצח את קריית גת ברוממה ולעלות למאזן חיובי, בפעם הראשונה העונה. הירוקים לחצו על הגז ממש מהפתיחה ולא הביטו לאחור, כאשר שמחון היה הראשון לעלות על הלוח עם שלשה ובלייזר הוסיף עוד שתיים קשות. קריית גת התקשתה לייצר נקודות וקלעה במשך ארבע דקות רק מהקו. גרייבס עלה לוהט מהספסל וקבר שלשה יפה ושמחון נתן את אקורד הסיום של הרבע עם נקודות שקבעו 14-28 למכבי. ווילי וורקמן שחזר במשחק מול אילת מפציעה ארוכה עלה גם הוא מהספסל ותרם 9 נקודות מהירות, כולל שלשה פנויה. קריית גת הצליחו לשמור על פער דו-ספרתי סביר, אבל דיברתולומאו שיחזר את השלשה הגדולה שלו מול אילת וקלע שוב על הבאזר בדרך ל-37-54 במחצית.

במחצית השניה המשחק כמעט ולא השתנה, שמחון קלע שלוש נקודות רצוף מהקו והירוקים הציגו כדורסל מאוד קבוצתי בהתקפה (שבעה שחקנים קלעו בדאבל פיגרס בסיום). סלבי ובאומן עוד ניסו לשמור את קריית גת בעניינים, אבל גרייבס ענה עם שלשה יפה וקבע 56-76 בתום הרבע. ה-אירוע של המשחק הגיע שתי דקות בתוך הרבע הרביעי, כאשר החשמל בהיכל הספורט ברוממה נפל והמשחק נעצר ל-40 דקות. בסופו של דבר התקלה תוקנה והירוקים המשיכו לרוץ, כאשר רחימי משתף את כל שחקני הסגל. מי שהתכבד בסל האחרון של המשחק היה נתנאל ארצי הצעיר שקבע 78-99 לירוקים שעלו למאזן 11-12.

"חששנו מהמשחק הזה וההפסד מהמפגש הקודם ישב לנו בראש", אמר עופר רחימי. "השחקנים מפרגנים אחד לשני ומשחקים ביחד ואין ספק שברגע שורגאס משתלט על המשחק ומסדר את השחקנים זה נראה טוב מאוד והמפתח אצלנו זו חלוקה טובה של הכדור".

"אני מאוד שמח שעופר נותן בי את האימון וכשיש לך שחקנים בקבוצה שמכניסים אנרגיות כמו ג'ון ו-ורגאס, זה מדבק", אמר אחד המצטיינים במשחק, עמית שמחון. "אני מאוד שמח שאנחנו מנצחים ואנחנו נראים טוב. אנחנו מסתכלים למעלה ואנחנו בשיפור מדהים מאז הסיבוב השני וצריך להמשיך את זה גם לסיבוב השלישי ולחבר ניצחונות, כדי להגיע בכושר שיא לפלייאוף".

קלעו לירוקים: גרייבס 19 נק', שמחון 18 נק' ו-5 ריב', ורגאס (9 אס') ובלייזר 14 נק', דיברתולומאו (5 ריב') ו-וורקמן 11 נק', פינקני 10 נק' וארצי 2 נק'. קופרברג (4 ריב'), ברוך ושריד שיחקו ולא קלעו.

מהלך המשחק:

הירוקים עלו בחמישייה עם: ורגאס, דיברתולומאו, שמחון, בלייזר ופינקני. שמחון תפר שלשה ממש בפתיחת ההתמודדות ובלייזר הוסיף עוד שתיים קשות. באומן הלך חזק אל הטבעת, הוציא עבירה משמחון, קלע שתיים והעלה את קריית גת על הלוח לאחר שתי דקות משחק. ורגאס הוסיף שלשה לאחר עצירה הגנתית יפה של פינקני וקרטיס קלי הוציא מפינקני עבירה מיד לאחר מכן ורשם עוד נקודת עונשין לאורחים, שעוד לא קלעו סל שדה, שלוש וחצי דקות במשחק. ורגאס רשם חטיפה יפה והניח שתיים קלות, קריית גת סוף סוף רשמו סל שדה (שתיים של סלבי). לאחר שתי דקות לא מדויקות התקפית, פינקני הניח שתיים מאסיסט יפה של בלייזר, שגם חסם יפה בהגנה ושלח את דיברתולומאו לשלשה במעבר ואת אלעד חסין לפסק זמן, בפיגור 9. סלבי חזר מהטיים אאוט עם שתיים, גרייבס שעלה מהספסל עלה מיד לאחר מכן על הלוח עם צמד נקודות. גרייבס התחמם עם שלשה ראשונה שלו ורחימי הקפיץ מהספסל גם את וורקמן וקופרברג, אך עוד לפני כן גרייבס קבר עוד שלשה בדרך ליתרון דו ספרתי. בסיום הרבע הראשון הירוקים הובילו 14-28, לאחר נקודות של שמחון.

לרבע השני רחימי עלה עם: דיברתולומאו, שמחון, וורקמן, גרייבס וקופרברג. שמחון ו-וורקמן קלעו נקודות וגם קרטר מצא את עצמו לבד מתחת לסל והחזיר את הפער ל-14. וורקמן קלע את הנקודה השישית שלו לאחר אסיסט יפה של ורגאס ומיד לאחר מכן הוסיף שלשה לא אופיינית ועלה ל-9 אישיות. קלי קלע מהקו, אבל הירוקים לא הורידו את הרגל מהגז ו-ורגאס הוסיף שלשה, סלבי מיד ענה בשלשה משלו ועלה ל-7 אישיות. סלבי המשיך לשמור את האורחים על פיגור מתחת ל-20 נקודות, הפעם מהקו, בלייזר קלע שתיים נאות. קריית גת החלו לנגוס בפער לאט לאט והירוקים יצאו מהקצב בהתקפה, עד שדיברתולומאו הרים את שמחון לאלי-אופ יפה. עד לתום הרבע דיברתולומאו עוד הספיק לתפור שלשה על הבאזר שקבעה 37-54 במחצית.

לרבע השלישי עלו: ורגאס, דיברתולומאו, שמחון, בלייזר ופינקני. שתי הקבוצות נכנסו לקצב ודייקו מהשדה, שלשה נוספת של דיברתולומאו הגדילה את ההפרש ל-19. מכבי לא הצליחה לעלות את הפער למעל 20, שולמן תפר שלשה מצמקת, שמחון ענה עם שלוש רצופות מהקו ופינקני ניצל טכנית של סלבי כדי לסדר לבלייזר אסיסט יפה לשתיים קלות. שתי נקודות יפות של ורגאס העלו את מכבי ליתרון 20, ארבע וחצי דקות לתום הרבע השלישי, פינקני קיבל עבירה שלישית מהשופטים, ירד לנוח וקרטר צימק עם קליעות עונשין. גרייבס תפר שלשה לאחר מהלך קבוצתי יפה ולאחר דקות של בצורת בשני הצדדים, סלבי הניח עוד שתיים ובאומן הוסיף קליעה מחצי מרחק, שנענתה מיד עם שלשה יפה של גרייבס. בתום הרבע 56-76 למכבי Hunter חיפה.

לרבע המכריע רחימי העלה את: ורגאס, דיברתולומאו, וורקמן, גרייבס וקופרברג. האורחים היו מדויקים יותר בפתיחה וצימקו את הפער, בלייזר תפר שלשה בתגובה. החשמל ברוממה נפל, כאשר נותרו 7:29 דקות למשחק והירוקים הובילו 62-79. לאחר דקות ארוכות בחשיכה, אנשי האולם החזירו את האורות והמשחק התחדש. שתי הקבוצות ניסו לחזור לקצב, שלשה של גרייבס קבעה יתרון 20, ארבע דקות לסיום. קריית גת קלעו ארבע רצוף, גרייבס עם המון מלחמה קלע עוד שתיים והוביל את קלעי הירוקים. רחימי הקפיץ מהספסל את ארצי, קופרברג, שריד וברוך, כאשר ארצי קלע שתי נקודות וסגר את המשחק 78-99, למכבי Hunter חיפה שעולה למאזן חיובי לראשונה העונה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *