הירוקים סגרו סיבוב עם ניצחון ביתי 72-81 על הפועל אילת

מכבי Hunter חיפה אירחה הערב (ראשון), את הפועל אילת, למשחק שנעל את הסיבוב השני. הירוקים קיוו לרשום ניצחון ולסגור סיבוב טוב עם מאזן 11-11 בטבלה. אילת פתחו את המשחק מצוין ומילבורן העלתה אותם ליתרון 7 נקודות לאחר ארבע דקות בלבד. וורקמן עלה לשחק לאחר תקופה ממושכת בה היה בחוץ בשל פציעה, אבל הירוקים החטיאו מצבים נוחים ונענשו עם שלשות של אילת מהצד השני. פינקני תפר שלשה נדירה והרבע הסתיים ביתרון 18-25 לאילת. קופרברג הצעיר קיבל קרדיט מרחימי ופתח בחמישיית הרבע השני, עמית שמחון התעורר ואילץ את קטש לקחת פסק זמן. דיברתולומאו התחיל להיכנס לקצת ותפר שלשה גדולה על הבאזר שהורידה את הקבוצות למחצית ביתרון 36-39 לאורחים מהדרום.

את הרבע השלישי הקבוצות פתחו חד יותר והכדורים נכנסו לטבעת בשני הצדדים. ורגאס המשיך לקחת אחריות ורשם עוד שתיים, כאשר הירוקים סיבכו את אילת בבעיית עבירות (באקנר וקולמן). דניאלס האילתי הראה שיש לו הרבה מה לתרום מהספסל וצימק מהקו את היתרון הירוק לנקודה בלבד. גם בתום הרבע השלישי דיברתולומאו היה זה שנתן את הטון עם חטיפה וליי-אפ קל שקבע, 55-58 לירוקים. הרבע המכריע התחיל צמוד, ורגאס הלך חזק אל הסל, אך קיבל מהשופטים שריקה לעבירת תוקף וגם טכנית, שהורידה אותה אל הספסל עם 4 עבירות. דווקא בלי ורגאס, דיברתולומאו הוביל את החבורה בירוק בצורה יפה ועוד חטיפה שלו הובילה לשתי נקודות נוספות. גרייבס תפר שלשה גדולה לאחר שדניאלס כבר צימק ל-8 בלבד ומכאן והלאה הירוקים לא איבדו את היתרון וסגרו סיבוב עם ניצחון 72-81 על הפועל אילת.

"ידענו להתעלות במחצית השניה, שיחקנו הגנה יותר אגרסיבית וגם שיחקנו יותר חכם בהתקפה לדעתי", אמר המאמן המנצח, עופר רחימי. "פינקני לא בודד בצבע, הוא יחד עם וויל גרייבס ועוז בלייזר וגם דניאל קופרברג שעלה היום, נתן דקות טובות ואין מאושר ממני על כך. אני מקווה שנמשיך להשתפר, אני חושב שורגאס ופינקני שינו אותנו. אני רוצה להצדיע לעמית שמחון שעלה היום עם זריקה ונראה מצוין על המגרש".

"אנחנו בתקופה טובה ואני שמח שעשינו את העבודה שלנו. היה חשוב לנו לנצח היום בבית ולסיים את הסיבוב השני עם ניצחון", אמר עמית שמחון. "אני שמח שהכדורים נכנסו, עליתי עם כאבי גב וזריקה, אבל כולם נתנו הכל. עופר במחצית דיבר בעיקר על ההתקפה ולא על ההגנה, לקח לנו זמן להיכנס לקצב, אבל בסוף שנכנסו לעניינים הראינו מה אנחנו יכולים לעשות ונראינו יותר טוב".

קלעו למכבי: ורגאס 23 נק', שמחון 21 נק', פינקני 13 נק' ו-6 ריב', דיברתולומאו 12 נק', 7 אס', 7 חט' ו-6 ריב', גרייבס 11 נק' ובלייזר נקודה. קופרברג (9 דקות), וורקמן (11 דקות), שריד, ארצי וברוך, שיחקו ולא קלעו.

מהלך המשחק:

הירוקים עלו בחמישייה עם: ורגאס, דיברתולומאו, שמחון, בלייזר ופינקני. הסנטר הירוק היה הראשון לעלות על הלוח עם שתיים בצבע, הנרי השיב בסל ועבירה (ראשונה של ורגאס) והשלים שלוש נקודות. לאחר שתיים נוספות של אילת, פינקני רשם עוד שתיים על באקנר, קולמן ענה בשלשה מול האקסית. בלייזר החטיא שלשה ומנגד עשה עבירה על מילבורן שגם קלע נקודות והעלה את אילת ליתרון 4-11, תוך ארבע דקות בלבד. ורגאס הצליח לעצור את השטף של אילת עם סל ועבירה משלו ולאחר איבוד כדור של אילת, גם תפר שלשה ראשונה בירוק. דיברתולומאו גם עלה על הלוח עם קליעה מרחוק, לאחר שתיים של מילבורן. רחימי ערך חילופים ראשונים והכניס את גרייבס ולאחר מכן את וורקמן שחזר מהיעדרות ממושכת בשל פציעה. גרייבס ודיברתולומאו החטיאו ליי-אפים ומנגד האורחים הענישו עם שתי שלשות ועלו ליתרון 9, אך פינקני עם שלשה מפתיע צימק מיד. הרבע הסתיים ביתרון אילתי, 18-25.

לרבע השני רחימי עלה עם: ורגאס, דיברתולומאו, וורקמן, גרייבס וקופרברג. שתי הקבוצות הציגו משחק מאוד מפוזר ולא קלעו, עד שדניאלס שעלה מהספסל, הניח שתיים לאילת ולאחר החטאות בשני הצדדים, שמחון תפר שלשה מהפינה ולאחר עוד קליעה של אילת הוא עשה זאת שוב. שמחון המשיך להיות האיש החם בירוק ורשם עוד שתי נקודות מאסיסט יפה של דיברתולומאו. קטש לקח פסק זמן ממנו ניסים חזר עם שלשה על השמירה של קופרברג, שמנגד סיפק אסיסט יפה לשמחון שהניח עוד שתיים ועלה ל-12 אישיות, אבל דניאלס שוב היה לבד בפינה וקבר שלשה שהעלתה את הפער ל-7. מכבי המשיכו לא לדייק בהתקפה, באקנר העניש עם אלי-אופ בצד השני, גרייבס מנגד התפנה לשלשה. דיברתולומאו תפר שלשה על הבאזר וקבע יתרון אילתי 36-39 במחצית.

הירוקים פתחו את הרבע השלישי עם: ורגאס, דיברתולומואו, שמחון, בלייזר ופינקני. שתי הקבוצות פתחו חד ודייקו בזריקות, פינקני רשם בלוק נאה, אבל באקנר תיקן עם דאנק והעלה את האורחים ליתרון חמש. ורגאס תיקן החטאה של שמחון עם שלשה, מילבורן מיד הגיב בפלואטר מקו הבסיס. דיברתולומאו הדביק למילבורן עבירה שלישית וגם ורגאס הוציא מבאקנר עבירה שלישית בדרך אל הסל (קלע אחת מהקו). ורגאס המשיך לקחת אחריות ושם שתיים על באקנר, דיברתולומאו חטף יפה וקלע שתיים שהרימו את הקהל הירוק, אך אפיק ניסים מיד תפר שלשה בתגובה. שמחון השתלט על כדור אבוד ורשם עוד שתי נקודות וקטש הזעיק פסק-זמן בפיגור שתיים, שלוש דקות לתום הרבע. בלייזר סחט עבירה שלישית מקולמן, הלך אל הקו, אבל המשיך ערב לא טוב עם 1/2 ונקודה ראשונה במשחק, ורגאס שלח את דניאלס אל הקו והאילתי לא התבלבל ורשם שתיים שצימקו את היתרון הירוק לנקודה בלבד. ורגאס ירד לנוח בדקה האחרונה של הרבע, דניאלס הוסיף עוד שתיים וגם עבירה (ראשונה) ששלחה את שמחון אל הקו (קלע שתיים). עד לתום הרבע דיברתולומאו הספיק לחטוף ולקלוע עוד שתיים במעבר וקבע 55-58.

לרבע המכריע עלו: דיברתולומאו, שמחוןף וורקמן, גרייבס וקופרברג. קולמן פתח את הרבע עם שלשה לאילת שהשוותה את התוצאה, רחימי הקפיץ את ורגאס מהספסל והוריד את וורקמן. דיברתולומאו סידר לשמחון שלשה פנויה, גם פינקני חזר אל הפרקט והחליף את קופרברג הצעיר. ורגאס השתלט על כדור בהגנה ורץ כל הדרך לעוד סל קל ול-21 אישיות, הירוקים שמרו חזק בהגנה והשופטים שרקו לשלוש עבירות מהירות למקומיים, הנרי הלך אל הקו, אבל לא דייק בשתי הזריקות. ורגאס הלך חזק אל הסל, אך השופטים שרקו לו תוקף וגם טכנית (עבירה רביעית שלו), אותה מילבורן ניצל לקליעת עונשין וקולמן לשלשה שהורידה את ההפרש הירוק לנקודה בלבד, חמש דקות לסיום. פינקני שם שתיים מריבאונד התקפה, בלייזר מנגד שלח את דניאלס לעוד שתי זריקות עונשין (קלע נקודה). גרייבס תפר שלשה ענקית ופינקני הוציא מקולמן את הרביעית שלו וקלע שתיים מהקו שהעלו את מכבי ליתרון שבע, 3:31 לסיום המשחק, דיברתולומאו חטף עוד כדור וקלע שתיים נוספות. קטש הזעיק פסק זמן. גרייבס חפר על השומר שלו וקלע שתיים מחצי מרחק, בלייזר הוציא ממנקו עבירה ממש על הבאזר, אך המשיך ערב לא טוב והחטיא את שתי הזריקות בצורה לא אופיינית, דניאלס מנגד רשם סל ועבירה וצימק ל-8 בלבד, 1:48 לסיום. הירוקים הורידו שעון, גרייבס תפר שלשה גדולה, אבל מילבורן שמר את אילת במשחק עם דאנק מהיר. הירוקים איבדו כדור ודיברתולומאו עצר מתפרצת בעבירה שזיכתה את אילת בעוד שתי קליעות. רחימי לקח פסק זמן, 48 שניות לסיום. קולמן הקריב עבירה חמישית מהירה ומנקו עשה אותו הדבר לפינקני, שהלך אל הקו, עמד בלחץ וקלע שתיים. בסיום, מכבי Hunter חיפה רושמת ניצחון רביעי מחמישה משחקים, 81-72 על הפועל אילת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *